Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Potíže Čechů s holemi nekončí, Skalle narychlo koupil nový set

Viktor Skalle, první kolo Czech Open 2010. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

19 2010
Viktor Skalle je vedoucím mužem aktuálního českého finančního žebříčku. Kvalifikoval se z něj na Czech Open a když už měl místo skoro jasné, pořídil si hole s drážkami podle pravidel, stanovených pro špičkové profesionální turnaje. V Čeladné je použít nesmí. A co víc - dozvěděl se to večer před startem.

"Tři měsíce jsme psali do Clevelandu, že budu hrát takový a takový turnaj. Odpověděli, ať jsem se železy v klidu," kroutil Skalle hlavou po prvním kole, v němž přitom zahrál jeden z nejlepších výsledků mezi českými účastníky. Divil se proto, že jeho hole nebyly pro turnaj schváleny.

Ke kontrole je hráč dal pro vlastní klid a dal tak na upozornění kolegů z profesionálního českého okruhu Czech PGA Tour, že jeho wedge nejsou tak úplně v pořádku.

Výrok byl ještě horší - neprošla ani jedna hole do železa číslo čtyři. "Bylo to v pytli," zvolil ještě mírný expresivní výraz Skalle. "Ještě tady vypadl proud a rozhodnutí jsem dostal v šest hodin večer. Koupil jsem rovnou na místě nové hole od Mizuna za 150 eur. Doufám, že je pak střelím," uchýlil se do ironické roviny.

Viktor Skalle, první kolo Czech Open 2010.

Viktor Skalle, první kolo Czech Open 2010.

Skalle zahrál první kolo velkého turnaje European Tour za 74 ran, tedy dvě nad par. Vzhledem k tomu, že startoval v půl deváté ráno, měl možnost si vyzkoušet nové hole hodinu na drivingu a pak letmo před zahájením prvního kola: "Dal jsem dva chipy a šel na to."

Právě přihrávky kolem greenu mu nešly. Sedmadvacetiletý rodák ze severočeského Duchcova si myslí, že čtyři až pět ran ztratil jen vinou uvedených problémů. "Hned na jedničce jsem přestřelil green o dvacet metrů. Třikrát jsem končil chip -chip -putt. To jsem si jinak mohl odpustit," rozhořčoval se nad situací.

Hole se v jeho ruce vzpouzely poslat míč obvyklým způsobem do požadované vzdálenosti. "Jsem ve hře o cut, ale škoda. Mohl jsem jít pod par," uvedl Skalle.

Stejně jako jiní Češi poznává, co to je hrát na hřišti upraveném pro špičkový turnaj. Kolem greenů rozhodně není upravená fairway, tráva je mnohem vyšší než normálně. A jemu míč několikrát skončil na rozhraní mezi foregreenem a tímto povrchem, pro nějž Skalle použil výraz mnohem expresivnější než jaký se obvykle publikuje.

Když smůla, tak smůla. Dva putty mu těsně objely hranu jamky a v jednom bunkeru byl jeho balon ve špatné pozici, protože před ním někdo neuhrabal písek.

"Teď si dáchnu a jdu hned trénovat," zakončil svou litanii amatérský mezinárodní mistr Slovenska z roku 2006 a vítěz červnového ŽP Pipex Cup, turnaje české profisérie, hraného shodou okolností ve slovenských Tálích.







Najdete na iDNES.cz



mobilní verze