Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Posledního Šestidenní zklamala

8 2000
D o m a ž l i c e - Jako v nejčernějším snu si připadal domažlický motocyklový jezdec Bohumil Poslední po druhém dnu Mezinárodní motocyklové šestidenní soutěže ve Španělsku. Rozhodčí nejzkušenějšího člena českého Trophy teamu, který startoval v Šestidenní poosmnácté, totiž ze soutěže vyloučili kvůli přijetí cizí pomoci. Na vině byla tlaková nádobka se speciálním prostředkem pro mazání řetězu. Sprej totiž nedržel v ruce jezdec, jak to předpisy pro enduro vyžadují, ale člen doprovodného týmu Zdeněk Královec a nastříkal řetěz Posledního motocyklu.

"Byla to jasná chyba, stát se to prostě nemělo. Ovšem na doprovod se nezlobím. Ten dělal jen to, co viděl u ostatních závodníků. Čekal jsem při Šestidenní všechno možné, potíže s motocyklem, nebo zdravotní problémy, ale vyloučení mně vůbec nepřišlo na mysl," uvádí Bohumil Poslední.

Ten se od začátku roku zaměřil především na start v Šestidenní. Určil si ho jako jednoznačný vrchol sezony. Trénoval víc než kdykoliv předtím. Vyloučení ho bolelo.

"Nechci se vymlouvat na to, že stejně postupovali i jezdci dalších týmů. Dva Američany také vyloučili. Ovšem přišlo mně líto, že Španělé neměli stejný metr pro všechny. Den po mém vyloučení přinesl manažer amerického Trophy teamu na zasedání jury videozáznam zachycující přijetí cizí pomoci španělskými jezdci. Nikoho to ale nezajímalo. Prostě Španělé si příliš okatě hřáli vlastní polívčičku," říká Poslední.

Diskvalifikaci zažil domažlický závodník podruhé v kariéře. Při soutěži enduro se mu to stalo poprvé.

"Před téměř dvaceti roky mě komisaři vyloučili při motokrosu. To jsem kroutil druhým rokem vojnu. Upadl jsem a ve zmatku jsem si o pár metrů zkrátil trať. Při soutěži enduro si na podobný případ nepamatuji. Domácí rozhodčí na nás měli spadeno, zřejmě se pomstili za to, že jim při podniku mistrovství světa v Česku někdo ukradl motocykl. Proč se ještě zaměřili na Američany je ale otázkou," říká motocyklista.

Poslední oslaví v příštím roce čtyřicítku, ale o tom, že by helmu pověsil na hřebík nechce ani slyšet. Už teď přemýšlí nad další sezonou, na kterou začne přípravu koncem roku.

"I kdybych o konci kariéry uvažoval, tak ji rozhodně nezakončím diskvalifikací. Naopak pojedu dál, s motocyklovými soutěžemi se rozloučím důstojnějším způsobem. Příští rok je Šestidenní ve Francii a další rok v Česku. Pak uvidíme," doplňuje Bohumil Poslední.
 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze