Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jonáš, Poloz, Rada. Nové tváře se už v Plzni zabydlují

David Poloz ještě ve zlínském dresu. Teď už maká v přípravě Plzně. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

1 2015
Jsou tři a bydlí v jednom bytě. O kom je řeč? O posilách mistrovského Talentu M. A. T. Plzeň, házenkářích Davidu Polozovi, Josefu Jonášovi a brankáři Šimonu Radovi. Do svého nového domova se nastěhovali hned po návratu z kondičního soustředění v Alpách.

Jonáš s Radou, oba odchovanci Sokola Kobylisy, si jen krátce odskočili domů, Moravák Poloz už zůstal v Plzni. Teď už válčí všichni první týden společně. „Je paráda, že to máme jen kousek do haly,“ pochvaloval si Josef Jonáš.

Zatímco jeho dva parťáci hodlají v Plzni spojit házenou se studiem na vysoké škole, on zatím váhá.

„Všechno je to v jednání,“ šibalsky se pousmál při cestě z Rakouska levoruký házenkář, jenž strávil poslední dva roky v Lovosicích.

Jeho přestup do Plzně byl zvlášť pikantní, neboť právě tento tým byl letos soupeřem Talentu ve finále extraligy. „To už jsem o zájmu Plzně samozřejmě věděl, ale na můj výkon to nemělo vliv,“ tvrdí Jonáš, který už s mistrovským Talentem absolvoval kondiční soustředění v Latschau a hned vypozoroval velkou změnu oproti Lovosicím.

„Dostali jsme pořádně zabrat. Zpočátku jsem si musel zvykat na vyšší tréninkové tempo,“ přiznal Jonáš. Ve stejném duchu hodnotil pobyt v Alpách i jeho nový spoluhráč a zároveň konkurent na pravé straně sestavy David Poloz. „Zátěž byla určitě vyšší než jsem byl zvyklý ze Zlína,“ pokyvoval hlavou mladík, jenž do soustředění naskočil rovnou z dovolené na Bali.

„Chvilku mi trvalo než jsem se dostal do tempa,“ připustil někdejší elitní střelec Zlína, kterého podle jeho slov sledoval plzeňský Talent dva roky. „Teď, když mně končila smlouva, dostalo v zimě jednání konkrétnější obrysy. A já jsem neváhal. Zvažoval jsem sice i jiné varianty, ale Plzeň z toho vyšla jasně nejlépe,“ tvrdí Poloz, jenž přiznal, že byl unešený prostředím, v němž probíhalo kondiční soustředění. „Bylo to úplně něco jiného, než jssem dosud zažil,“ chválil si pobyt v turistické oblasti Montafon.

Společně s Jonášem nešli tak úplně do neznámého prostředí. Talent znali z extraligy, navíc se v minulé sezoně setkávali na reprezentačních srazech s plzeňským pivotem Jakubem Strýcem. „Ještě předtím jsem znal z juniorky i Škváru (Milana Škvařila) a Mikyho (Michala Tonara),“ doplnil Poloz, který obdivuje severskou házenou. A jednou by ho lákalo angažmá v Norsku, kde jeho otec Dušan trénuje.

Když se ale ozvala mistrovská Plzeň, okamžitě jí kývl. „Každý rok hraje o titul. Velkým lákadlem byl i kontakt s Evropou v pohárových zápasech,“ vypočítává Poloz.

Podobně jistě smýšlejí i další nové tváře v kádru mistrovského Talentu Plzeň.

Teď bude jen na nich, jak rychle zapadnou do sehraného mančaftu. Šancí na pravé straně dostanou určitě dost. Zvlášť, když se levák Petr Linhart teprve zotavuje po operaci kolena a do hry naskočí až po Vánocích. „Už za těch pár dnů jsem poznal, že je tady skvělá parta. Nemůžu si vůbec na nic stěžovat, kluci jsou super a to věřím, že to bude ještě lepší a lepší,“ pochvaloval si Poloz.Najdete na iDNES.czmobilní verze