Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zubří konečně posiluje, do házenkářské bašty se vracejí odchovanci

Házenkář Zubří Libor Horut pálí v duelu s Frýdkem-Místkem. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

12 2014
Třetí extraligový titul před dvěma lety odstartoval exodus házenkářů Gumáren Zubří a výkonnostní propad týmu. Odchody klíčových hráčů zastavil klub až po dvou letech, zisky konečně převažují nad ztrátami.

„Pokud se nám povede přivést čtyři hráče, s nimiž jednáme, můžeme hrát zase o medaile,“ naznačoval na konci června sportovní manažer Zubří Jiří Mika.

Všechna čtyři jména ve svém seznamu posil si může odškrtnout. K potěše náročných fanoušků z Valašska to nejsou bezejmenní hráči. Mezinárodní zvuk mají spojky Tomáš Řezníček a Martin Hrstka. Oba odchovanci klubu, oba nedávní reprezentanti a naposledy krajánci z francouzského Istres.

Zuberské změny

Příchody
Spojky: Řezníček, Martin Hrstka (oba Istres), Reček (Kopřivnice)
Pivot: Šíra (Hranice)

Odchody
Spojky:
Randýsek (konec kariéry), Trifunovič (hledá si angažmá)
Křídlo: Mičkal (Hranice)
Pivot: Třeštík (Hranice)

„Jsou to zkušení hráči. Jsem rád, že se něco hnulo směrem kupředu. Ale jestli nám pomůžou, se teprve ukáže,“ mírní optimismus trenér Jiří Kekrt.

Opatrný je především v případě Řezníčka. Urostlá spojka se zlatou levou rukou promarodila téměř celou předchozí sezonu s třísly, bývalý kanonýr španělského Granollersu nebo slovinského Velenje se zatím připravuje individuálně. „Chci věřit, že bude nachystaný na začátek sezony. Ale musíme počítat i s variantou, že to nestihne,“ míní Kekrt.

Do tréninku se nezapojil ještě ani Hrstka, který řešil tento týden soukromé záležitosti ve Francii. Kekrt od něho očekává, že se stane jedním z lídrů mužstva, po kterém v předchozí sezoně tolik volal. „Má na to, aby se stal vůdcem na hřišti i v kabině,“ míní Kekrt.

Řezníček a Hrstka spolu s nadaným mladíkem Rečkem z Kopřivnice zvýšili palebnou sílu mužstva z postu spojek, která bývala častou slabinou Zubří. „To byl hlavní důvod, proč jsme je chtěli. Náš herní styl byl archaický, daleký moderní házené. Teď by se měla zvýšit průbojnost týmu,“ věří Kekrt.

Podpořit by ji měl také další navrátilec, pivotman Šíra z Hranic. „Je to kvalitní hráč, Zubřan, mohl by mít motivaci,“ míní Kekrt.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze