Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vzhůru do odvety! Porubské házenkářky vyrazily na sever

Levá spojka Pavla Poznarová | foto: AP

6 2014
Porubské házenkářky ve čtvrtek po půlnoci vyrazily autobusem na jih Švédska, kde sídlí jejich soupeřky z klubu H65 Höör. "Pojedeme celý den, takže to bude dost drsné," řekla levá spojka Pavla Poznarová. "Ta cesta nebude žádná sranda, takže bude důležité udělat si v autobuse pěknou atmosféru. Uvidíme, jak se s tím vypořádáme."

Kouč Ján Beňadík odhaduje, že na cestě budou házenkářky takových dvacet hodin. "Hlavně musíme stihnout podvečerní trajekt," upozornil.

Na to, aby se po dlouhém putování otřepaly, budou mít Porubanky dva dny.

Odvetu, v níž budou dohánět jednobrankovou ztrátu z domácího utkání (24:35), odehrají v sobotu od 16 hodin.

"Budeme tam dvě noci, k tomu máme v plánu jeden dva tréninky, takže věřím, že holky budou dobře připravené," uvedl Ján Beňadik.

"Uděláme vše proto, abychom tam o dva góly vyhrály," slíbila Pavla Poznarová.

"Když špatně bráníme, tak si nevěříme tolik, jako když nám to v obraně jde."

Levá spojka Pavla Poznarová

Pavlo, co od odvety očekáváte?
Tuhý boj. Je to o gól. My tam nejedeme s hlavami dolů. Chceme postup urvat. Jak ony porazily nás v naší hale o gól, tak my můžeme o dva vyhrát u nich. Sice vůbec nevíme, do čeho jedeme, jak to tam bude vypadat, ale věřím, že nebudeme v žádné poraženecké náladě.

Může vám pomoci i to, že jste doma nad soupeřkami vedly už o šest gólů, že se s nimi dá hrát?
Od toho bychom se měly odpíchnout a z chyb, které jsme pak udělaly, se poučit. Bohužel doma rozhodl snad patnáctiminutový výpadek, kdy jsme ve druhém poločase nedaly ani gól. Škoda, že jsme se domácím fandům za jejich podporu neodvděčily výhrou.

Doma jste doplatili na střelecký výpadek. Ukazuje se, že v této sezoně míváte problémy v útoku?
Neřekla bych, že máme problém v útoku. Gól se dá dát vždycky. Důležitá je obrana, aby nám pořád fungovala. Když špatně bráníme, tak si nevěříme tolik, jako když nám to v obraně jde. V útoku to není. Nevím, jestli jsme najednou za šestibrankového vedení soupeřky podcenily... To ne, jen jako bychom do toho najednou nedaly všechno. Nevím, jak to pojmenovat. Jenže soupeřky pak zagresivnily obranu a více si navzájem pomáhaly, což my ne. V tom byl rozdíl.

Vypadalo to, že vám v tom prvním utkání dělal problémy rychlý protiútok švédského týmu.
To je pravda. Když jsme nedaly gól, tak valily dopředu, chtěly využít toho, že my jsme útok nevyužily. Proto je důležité, abychom naše šance proměňovaly a ony se pak tak rychle dopředu nedostanou, i když doma asi budou běhat ještě o trochu více než u nás. Ale připravíme se a věřím, že to urveme.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze