Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Porazím oba, tvrdí Doseděl

5 2000
L o s A n g e l e s - S vědomím, že proti favorizovanému soupeři mohou jen překvapit a bez strachu z velkých jmen, se chystají tenisté na čtvrtfinále Davisova poháru s USA. V Los Angeles se bude od pátku do neděle bít o postup čtveřice Jiří Novák, Ctislav Doseděl, David Rikl a Martin Damm s momentálně nejsilnějším výběrem světa. Pošesté v historii se v jednom týmu sejdou první a druhý hráč žebříčku a dvojici Andre Agassi, Pete Sampras doplní nejlepší světový debl Jared Palmer a Alex O'Brien.

"Nemáme co ztratit, pod tlakem obecenstva a okolí jsou oni," tvrdí Novák a doufá, že odpovědnost bude soupeře tížit víc. "Cítím se ohromně, porazím oba," pronesl 53. hráč
pořadí ATP. S Agassim i Samprasem má zatím zápornou zápasovou bilanci.

Podle Doseděla Američané mají před českým týmem určitý respekt. "Působí sympaticky, což asi bude postupně ustupovat. Oni nevěří, že to bude procházka růžovým sadem," konstatoval Doseděl. "Nejsme předem poraženi, i když nastoupíme proti tak silnému soupeři," mínil kapitán Kukal. Rozhodující bude především první den. "V úvodních dvouhrách můžeme Američany zaskočit. Novák s Riklem sice letos Palmerovi a O'Brienovi dvakrát podlehli, ale do třetice je porazí," je přesvědčen kapitán.

Drobné zdravotní problémy sužují Rikla, jehož namožená záda napravoval doktor Pavel Kolář. "Dvakrát mě protáhl a už se mi ulevilo," řekl Rikl a odpoledne si po dnu volna zatrénoval.

V dobré formě hraje v Americe Damm. Ten v týmu nahradil Daniela Vacka a po účasti ve finále čtyřhry na turnaji v Miami je v pohodě. "Zatím mi to šlape, jsem připraven naskočit do hry," hlásil Damm, který měl místo Davisova poháru v plánu dovolenou. "Měl jsem jet na Floridu, ale rád jsem to změnil."

Trénoval už i Agassi, jednou si sice s bolestivou grimasou ve tváři nechal převázat zraněný
kotník, ale jinak tréninkového partnera Andy Roddicka nešetřil. Poté se poprvé na dvorci objevil Sampras a šedesát minut se seznamoval s halou. "Cítím se ještě trochu unavený, ale do pátku budu v pořádku," řekl při odchod z haly.

Český daviscupový reprezentant Martin Damm (vlevo) se zdraví s Američanem Andre Agassim

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze