Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Porazili jsme knedlíky z Prahy, jásá srbský tisk nad postupem svých tenistů

Janko Tipsarevič se raduje, získal pro Srbsko rozhodující bod | foto: AP

20 2010
Za největší tenisový úspěch v historii země označuje srbský tisk postup svých tenistů do finále Davisova poháru. V bělehradském semifinále proti České republice prý domácí nechali na kurtu srdce. Největším hrdinou se stal Janko Tipsarevič, který porazil oba české singlisty Tomáše Berdycha i Radka Štěpánka.

"Srbové nechali na kurtu srdce," napsal list Večernje Novosti. "Neměli to proti knedlíkům z Prahy lehké, protože po prohře v deblu se zdálo, že jsou blíže k vyřazení než k vítězství.

Postupem do finále ale dosáhli obrovského úspěchu, o němž generace tenistů před nimi mohly jen snít." Srbové podle listu dokázali, že jsou nejsilnější, když je jim nejhůře.

"Nejdříve nás zachránil Djokovič, který zdolal popleteného a malátného Berdycha. Česká část publika Djokoviče provokovala ve chvílích, kdy se zdálo, že je zraněný, ale pro něj to byl jen dodatečný motiv pro velké vítězství. Hrdinský triumf dokonal největší hrdina střetnutí Tipsarevič, který Štěpánka vymetl z kurtu," uvedl Večernje Novosti.

Srbové se radují, Janko Tipsarevič (druhý zleva) porazil Radka Štěpánka a zařídil své zemi postup do finále Davis Cupu

Srbové se radují, Janko Tipsarevič (druhý zleva) porazil Radka Štěpánka a zařídil své zemi postup do finále Davis Cupu

Nejčtenější srbský deník Blic konstatoval, že čeští tenisté šli do posledního dne s velkou psychologickou výhodou, která se ještě zvýšila, když Berdych získal nad Djokovičem první set.

"To bylo ale více méně vše, co sedmý hráč světového žebříčku v Bělehradu ukázal. Od druhého setu neměl žádnou šanci," napsal Blic. "Fantastický den srbského tenisu pak završil Tipsarevič," dodal.

Média vyjádřila naději, že ve finále proti Francii nebudou srbští tenisté bez šancí, protože opět budou hrát v Bělehradě před vynikajícím domácím publikem.

A srbští hráči jsou pro vítězství ochotni udělat vše. Už také slíbili, že když slavnou salátovou mísu získají, nechají se všichni ostříhat dohola.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze