Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Porazí výškař Bába na Hustopečském skákání silné cizince?

Jaroslav Bába | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

22 2010
Deset výškařů s osobním rekordem přes 230 centimetrů a šest skokanek, které už překonaly 195 centimetrů. To je sestava, kterou by si přáli pořadatelé každého výškařského mítinku. Ti z Hustopečí se jí mohou pochlubit.

"Jediné, z čeho máme obavy, je ten sníh všude kolem. Aby se kvůli němu nerušily lety a všichni závodníci dorazili. Jinak je v Hustopečích vše osvědčené, mítink má své jméno a trochu neskromně si myslíme, že spolu s tím třineckým je nejkvalitnější v České republice," zmínil manažer Alfons Juck i druhou část tradiční Moravské výškařské tour.

Ta začne zítra Hustopečským skákáním, jehož startovní listina vznikala podle klíče: "Světová elita + kompletní česká špička + další zajímavá jména."

Hvězdy mítinku a jejich osobní rekordy

Muži
Ivan Uchov (Rus.) 240
Jacques Freitag (JAR) 238
Jaroslav Bába (ČR) 237
Dusty Jonas (USA) 236
Jamie Nieto (USA) 234
Ženy
A. Friedrichová (Něm.) 206
Ch. Howardová (USA) 201
B. Laláková (ČR) 199
S. Školinová (Rus.) 198
I. Straková (ČR) 198

První množinu tvoří zejména Rus Ivan Uchov a Němka Ariane Friedrichová, loňští haloví mistři Evropy a zároveň nejlepší skokani pod střechou. "O jejich startu jsme začali jednat už v říjnu. Naší výhodou je, že už v Hustopečích oba byli a rádi se vrací do známého prostředí. Jsou za tím samozřejmě i dobré vztahy s jejich manažery, které dlouhodobě pěstujeme. A také jsme museli splnit jejich finanční požadavky, které šly od loňska nahoru," přibližuje Juck.

Ten zlanařil i chorvatskou mistryni světa z loňského léta Blanku Vlašičovou, ta se ale s Friedrichovou nestřetne. Přijede totiž jen do Třince.

"To není otázka peněz, ale toho, že se spolu s Friedrichovou nechtějí utkat," vysvětluje Juck. I Hustopečské skákání pocítilo finanční krizi, ovšem nijak drasticky. "Rozpočet klesl jen asi o 10 procent. I tak jsme si ale nemohli dovolit další členy nejužší světové špičky," podotkl manažer.

Zato se však fanoušci mohou těšit na nejlepší české výškaře v čele s Jaroslavem Bábou. "Na Moravskou tour se vždy velmi těším, je to pro mě specifické. Vsilné konkurenci se vždycky musím ukázat v co nejlepším světle. Diváci hodně čekají a já jsem dobře připravený. Věřím, že proti Uchovovi a ostatním zabojuju," vzkázal adept na medaili z halového mistrovství světa. O limit na šampionát v Dauhá budou usilovat i Iva Straková, Barbora Laláková a Oldřiška Marešová.

Hlavní program v Hustopečích začne zítra v 16 hodin slavnostním zahájením, ženy začnou skákat v 17 a muži v 19 hodin. Už dnes od 9 hodin a zítra od 9.30 se budou konat závody mládeže a B kategorie.
Vstupenky stojí 50 korun, mítink bude k vidění ze záznamu na ČT4 nebo živě na www.skakani.cz.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze