Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Porazí někdo cyklokrosaře Mlynáře?

16 2006
Hlinsko - Hon na Zdeňka Mlynáře. Tak by se mohl jmenovat vrchol dnešního hlineckého cyklokrosu. Lídr Budvar Cupu se sice už nemůže pyšnit neporazitelností v domácím terénu. Ale stále si může říkat suverén. Vyhrál pět ze šesti dosud odjetých závodů pohárového seriálu, v tom posledním dojel druhý.

Přidá někdejší juniorský mistr světa v Hlinsku šestý triumf? Nebo podruhé za sebou na nejvyšší stupínek nevystoupí?

"Určitě je největším favoritem. I když není tak přesvědčivý jako na začátku sezony, stále jezdí dobře," prohlásil Leoš Chvojka, manažer týmu KC Hlinsko a ředitel závodu.

Mlynářovi určitě nehraje do karet hlinecká trať. Okruh s velkým převýšením rozhodně nepatří k jeho nejoblíbenějším. "Pro Zdendu to u nás opravdu moc není," potvrdil Chvojka.

Bez šancí tak nemusí být jeho soupeři. Zejména to platí o Lukáši Kloučkovi, jenž už dokázal Mlynáře porazit při minulém dílu Budvar Cupu v Mnichově Hradišti. Skalpem lídra seriálu se zatím může pochlubit jako jediný.

"V poslední době jezdí výborně, mohl by si vítězství klidně zopakovat," prohlásil Chvojka.

Ovšem pole aspirantů na přední příčky je mnohem širší. Patří mezi ně třeba Chrobák, Ježek, O. Bambula či Lukeš, jenž dříve jezdíval v hlineckých barvách.

"Z domácí špičky budou chybět, stejně jako ve všech závodech, Šimůnek, Dlask a Štybar, kteří jezdí v belgických stájích. Nedávno tam odešel i Ausbuher. Uvidíme, zda náhodou nepřijede," řekl Chvojka.

Cyklokros v Hlinsku

11.00: starší žáci, žákyně a kadetky
11.30: kadeti, juniorky a ženy
12.30: junioři
14.00: muži do 23 let a elite
závod mládežnických kategorií se jede jako mistrovství ČR

Budvar Cup - průběžné pořadí
1. Mlynář (Max Cursor) 350
2. L. Klouček (Budvar Tábor) 210
3. Chrobák (JC Ml. Boleslav) 210

Hlinecký závod, který stejně jako všechna klání Budvar Cupu patří do druhé kategorie UCI, bude mít mezinárodní punc. Dodají mu ho slovenští terénáři. "Pozor na ně! Hodně se zlepšili," upozornil Chvojka. "Vždyť Barenyi je osmý v průběžném pořadí."

Po úspěšném výsledku v domácím prostředí touží i hlinečtí jezdci. Na startu se objeví dva - Pavel Adel a Lukáš Příhoda.

"Nebylo by špatné, kdyby se jeden z nich vešel do první desítky, za niž jsou body do světového žebříčku. Kde jinde by se o ně měli poprat než doma?" řekl Chvojka.

Hlinecký závod má i statut mistrovství republiky. Vůbec poprvé se bude na zdejší trati bojovat o tituly šampionů v mládežnických kategoriích. Mezi juniory by měl do bitvy o cenné kovy promluvit i domácí Filip Adel, který hájí barvy Budvaru Tábor.

"Bylo by pěkné, kdyby získal medaili. Budeme mu fandit," pronesl Chvojka. "Případný úspěch by určitě nabudil i jeho bráchu Pavla na závod mužů.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze