Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pořadatele vsetínské rallye trápí sníh

3 2006
Vsetín - Páteční sněhová nadílka komplikuje situaci pořadatelům závěrečného dílu mistrovství republiky v jednodenních automobilových soutěžích - Würth-Partr Rally Vsetín. Organizátoři sobotní soutěže museli kvůli sněhu změnit program podniku. Zrušena byla RZ 3 a 5 Čeladná – Kunčice. Byla totiž neprůjezdná a jelikož je v chráněné krajinné oblasti, nemohla být ošetřena posypem. Obě zbývající plánované zkoušky byly zkráceny. Pořadatelé posunuli o hodinu dobu startu.

Ředitel vsetínské rallye Marek Chytka přiznal, že dokonce hrozilo zrušení podniku. Ale s maximálním nasazením se pořadatelům podařilo udržet ve sjízdném stavu alespoň dva měřené úseky, které posádky absolvují vícekrát.

"Děláme všechno proto, aby se rallye v sobotu jela. Kde to jde, sypeme solí, jinde inertním posypem. Pomáhají nám lidé z obcí, kterými trať vede. Je to ale složité, v některých místech jsou špatně sjízdné i silnice první třídy," vysvětlil Marek Chytka.

"Sice teď svítí slunce, ale při tréninku jsme couvali zpátky, protože se nedalo jet po erzetě ani na zimních gumách. V některých místech prý napadlo až 40 centimetrů sněhu," uvedl v pátek ráno Vladimír Berger, ostřílený soutěžní jezdec se zkušenostmi z továrního týmu Škoda. "Objedeme zkoušky jednou, dvakrát. Tedy pokud to bude všude průjezdné."

Berger míní, že soutěž bude hodně náročná a rozpisy tratí rychlostních zkoušek mnoho nepomohou.

"Za těchto podmínek se musí jet na oči. Sníh bude nejspíš ujetý a pod ním bude led. A situace se bude během dne neustále měnit," uvažoval Berger.

Harmonogram bude vypadat následovně:
 
Start 8:00, Vsetín
 
RZ1 - Vesník - Dušná (8,09 km, 8:13 hod.)
 
RZ2 - Bystřička - Spina (10,00 km, 8:46)
 
RZ3 - Vesník - Dušná (8,09 km, 10:26)
 
RZ4 - Bystřička - Spina (10,00 km, 10:59)
 
RZ5 - Vesník - Dušná (8,09 km, 13:18)
 
RZ6 - Bystřička - Spina (10,00 km, 13:51)
 
RZ7 - Vesník - Dušná (8,09 km, 15:04)
 
Cíl 16:17, Vsetín

Autor:


Nejčtenější

Dodge Durango
Dodge Durango

r.v. 2017, naj. 2 km, benzín
1 210 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze