Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pořadatelé tvrdí, že Intersportturné bude

11 2000
G a r m i s c h - P a r t e n k i r c h e n - Teplé počasí, které vládne ve většině evropských zemí, neznemožní uspořádání 49. ročníku Turmé čtyř můstků ve skocích na lyžích. Tvrdí to ředitel organizačního výboru Turné čtyř můstků Hans Ostler. Na jeho přesvědčení nic nemění ani fakt, že necelé tři týdny před úvodním závodem v Oberstdorfu není sníh v žádném ze čtyř míst, kde se závody konají. "Myšlenky na zrušení některého závodu si vůbec nepřipouštíme. Připravujeme se však na to, aby se dalo skákat i v nepříznivých povětrnostních podmínkách," připustil zkušený organizátor.

Přesto Olster doufá, že se počasí umoudří a začne zima. Teploty v Oberstdorfu, Garmisch-Partenkirchenu, Innsbrucku ani Bischofshofenu se v současnosti nepřibližují bodu mrazu.

Proto pořadatelé shromažďují na zimních stadionech zásoby ledu, které by v případu nutnosti použili jako podklad pod nájezdové stopy. "Kromě toho poblíž všech čtyř můstků se vyskytují vysoké hory, odkud se dá navozit sníh nebo můžeme použít sněhová děla. Pokud se neochladí, nezbyde nám než sníh přivézt," popsal Ostler varianty.

Organizátoři závodu v Innsbrucku, kteří musejí svah pod můstkem upravovat s pomocí velkého množství sněhu, už nechali v nedalekém údolí vyrobit umělý sníh, jenž by naplnil zhruba 150 nákladních automobilů. "Nevidím situaci tak optimisticky jako Ostler," řekl agentuře APA šéf organizátorů v rakouském středisku Dietmar Hemerka. Pokud by vinou teplého počasí roztál, dováželi by pořadatelé sníh až z oblasti Brenneru.

Těžkou hlavu ze špatných sněhových podmínek si nedělají ani v Oberstdorfu, kde už bylo vyprodáno všech osmnáct tisíc vstupenek na zahajovací závod turné. "V tomto termínu tady máme často podobné počasí. Proto nás to ani v nejmenším neznepokojuje," uvedl před pár dny mluvčí organizačního výboru Klaus Taglauer.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze