Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pořadatel tenisové exhibice: Za rok chci v Česku Agassiho s Grafovou

Letos na exhibici zářil například Ivan Lendl, příští rok by to mohl být Adre Agassi (na snímku). | foto: AP

5 2010
Tenisová exhibiční akce Advantage Tennis nadchla ostravské diváky. A její pořadatel Miroslav Černošek už nastínil plány pro příští rok. O účasti jedná se slavným manželským párem Andre Agassi - Steffi Grafová.

V únoru hraje Ivan Lendl exhibici v New Yorku proti Johnu McEnroeovi a druhý zápas obstarají Peta Sampras a Agassi. Černošek na to konto řekl: "Samprase jsem měl, Johna taky a Ivana mám teď." Zbývá tedy Agassi. "Máme
představu, že ho dáme dohromady s jeho partnerkou. Řekl bych, že to je velice nadějné," řekl Černošek.

Černošek uvažuje, že proti Agassimu s Grafovou, vítězům celkově třiceti grandslamových titulů, postaví v Praze jiný pár. "Jsem přítel příběhů a hledáme doplnění, aby to byl krásný zážitek," uvedl Černošek. Nabízí se Tomáš Berdych a Lucie Šafářová, nebo by se mohli spojit osobnosti doby nedávno minulé Jana Novotná a Petr Korda.

Agassi se v Česku představil před 12 lety a v roce 1998 vyhrál halový turnaj Czech Indoor v Ostravě. V roce 1999 měl hrát na pražské Štvanici Czech Open, ale odhlásil se kvůli zranění ramene.

Grafová, která se za Agassiho provdala v roce 2001 a má s ním syna Jadena Gila a dceru Jaz Elle, vyhrála 22 grandslamových turnajů ve dvouhře. Na Štvanici hrála za Německo ve Fed Cupu v roce 1986. Pak se měla bývalá
světová jednička a svěřenkyně českého trenéra Pavla Složila objevit v roce 1997 na exhibici v Brně, ale nakonec pouze přijela a s Janou Novotnou se zúčastnila charitativní akce.

Exhibice Advantage Tennis se poprvé konala v roce 2008 a organizátoři nejdříve připravili lahůdku v podobě Američana Peta Samprase, který hrál s Radkem Štěpánkem, loni se představil Švéd Stefan Edberg a letos se do Ostravy vrátil Ivan Lendl.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze