Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Polský boxer Malujda si na české eso věří

Box - ilustrační foto. | foto: David NeffMF DNES

3 2010
V Česku nemá ústecký boxer Vladimír Průša téměř žádnou konkurenci. Ve váhové kategorii nad 91 kilogramů je domácím pánem. Ovšem jen do té doby, než narazí na polského reprezentanta Tadeusze Malujdu v barvách extraligového Boxingu Ostrava.

Při lednovém extraligovém měření sil SKP Ústí nad Labem a Boxingu Ostrava bylo bylo právě střetnutí v supertěžké váze ozdobou celého duelu. "Není moc obvyklé, aby se Průša dostal tak velkých problémů a byl dokonce dvakrát počítán. Malujda však udělal přes zimu ohromný kus práce a boxuje mnohem lépe, než jak ho diváci viděli například na loňské Velké ceně města Ostravy," uvedl kouč ostravského klubu Karel Telnar.

"Malujda nedal nejlepšímu českému boxerovi v supertěžké váze prakticky žádnou šanci a zaslouženě zvítězil," podotkl Telnar. Ústí sice celkově vyhrálo 10:8, ale největší dojem zanechalo právě Malujdovo vystoupení.

"Vítězství nad Průšou si velmi cením," přiznal letos osmadvacetiletý Tadeusz Malujda. "Průša z Ústí nad Labem je ve své kategorii určitě nejlepším Čechem a má mnoho zkušeností z mezinárodního ringu. Proto v každém zápase s ním hraje obrovskou roli motivace."

Několikanásobný mistr Polska už dokázal české eso v supertěžké váze porazit i vminulém ročníku extraligy. Ovšem ne takovým způsobem jako nyní, kdy přiměl rozhodčího k dvojímu počítání Průši. "Přes zimu jsem hodně pracoval na celkovém pohybu v ringu. I proto jsem si věřil," poznamenal Malujda.

A jen pro zajímavost – Tadeusz Malujda je šikovný nejenom v ringu, ale také před kamerou. Před časem totiž ztvárnil ve filmu legendárního německého boxera Maxe Schmelinga.Témata: box
Najdete na iDNES.czmobilní verze