Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pollert návrat na vodu zatím nechystá

19 2000
P r a h a - Olympijský vítěz z Barcelony Lukáš Pollert zatím stále nepřemýšlí o návratu k vrcholovému vodnímu slalomu. V kanoi seděl naposledy 23. července při závodě Světového poháru v Praze a tehdy hovořil o potřebě na neurčitou dobu vysadit, aby si po mnohaleté usilovné přípravě od divoké vody odpočinul. Po pěti měsících zatím nic nenasvědčuje tomu, že by jej vodní slalom měl znovu začít bavit. "Přestávka mi pomohla, odpočinul jsem si, stále odpočívám a zatím odpočívat budu. A řekl bych, že mám po tom odpočinku k vodnímu slalomu stále větší a větší odpor," konstatoval Pollert, který během pauzy zvládl atestaci z interního lékařství.

Třicetiletý singlkanoista přirovnal svoji dosavadní kariéru ke stavění bábovek. "Když člověk staví ty samé bábovky dvanáct let v kuse, musí jednou změnit písek nebo pískoviště, aby ho to nepřestalo bavit. A v našem sportu to dost dobře nejde," uvedl kanoista, jenž letos odjezdil svoji dvanáctou sezónu v reprezentaci. Neprobojoval se však na olympiádu a jeho největším úspěchem byly bronz (C1) a stříbro (3xC1) na mistrovství Evropy v italské Mezzaně.

Otázku, zda se bude pokoušet probojovat i potřinácté do národního týmu, ponechal Pollert zatím nezodpovězenou. "Jestli budu startovat na nominačních závodech, to se mne musíte zeptat tak týden předem. Možná ano, protože stále by pro mne neměl být problém se do reprezentace dostat," míní Pollert.

V reprezentačním družstvu by jej rád viděl i šéftrenér Jiří Pultera. Podle něj Pollertův návrat závisel na dvou věcech. Atestaci má úspěšně za sebou, teď čeká na novou loď. "Měla být údajně již hotová, ale někde se to zdrželo. Samozřejmě bych Lukáše rád viděl zpátky, ale to záleží jenom na něm," pravil Pultera.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze