Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pollert na čas nechá kanoistiky

23 2000
P r a h a - Jen z povinnosti dopádloval kanoista Lukáš Pollert do cíle pražského závodu Světového poháru ve vodním salomu. Po pokažené první jízdě už neměl šanci na medailové umístění, a neúspěch ještě více urychlil jeho rozhodování: "Na nějaký čas musím vysadit, z chuti závodit se stala pachuť. Voda mě přestala bavit," prohlásil jedenáctý muž konečného pořadí, sotva vystoupil z lodi. Zde čtěte zpravodajství ze SP

Medailista z OH v Barceloně (zlato) a Atlantě (stříbro) letos neuspěl v domácí olympijské kvalifikaci, a tak před sebou nemá žádný jasný cíl. O to víc se stupňuje jeho hořkost. "Jsem vyčerpán fyzicky i psychicky, jezdím jen ze setrvačnosti, a to není dobře. Nejraději bych přestal hned dneska," postěžoval si 30letý slalomář.

Bez olympijského finále už má před sebou letos jen dva závody, na kterých by správně neměl chybět: za týden vyvrcholí Světový pohár v německém Augsburgu a v srpnu se jede domácí mistrovství ČR na Lipně. "I kdybych měl startovat na mistrovství republiky, tak určitě se před ním nebudu moc trénovat."

Pollert tvrdí, že bezpodmínečně potřebuje delší odpočinek. "Loni jsem po posledním závodě Světového poháru v Sydney zůstal v Austrálii a pokračoval jsem tam v tréninku. Delší volno jsem už neměl několik let."

Slalomář, který už delší dobu dělí svůj čas mezi sport a práci ve střešovické vojenské nemocnici v Praze, chce volna využít ke zvýšení své lékaské kvalifikace. "V říjnu mě čekají atestace z interny, a tak se musím hodně učit. Možná se ukáže, že právě při učení mi voda jako možnost odreagování začne chybět," přemýšlí MUDr. Pollert.

Ve vodním slalomu vidí několik příkladů závodníků, kteří na čas vysadili, a pak se vrátili s novou motivací. "Třeba Němec Kaufmann, který pojede na olympiádu," říká. On sám se však po návratu nehodlá řídit výsledky: "Možná už nikdy nebudou takové jako dřív, ale pokud mě začne voda znovu bavit, tak budu dál jezdit."

Kanoista Lukáš Pollert

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze