Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Poláci v Pardubicích jasně kralovali

Artur Blaszynski - VÍTĚZ. Polák Artur Blaszynski si kontroluje svůj vítězný čas při Pardubickém vinařském půlmaratonu. | foto: Michal KlímaMF DNES

9 2006
Pardubice - Nasadili ostré tempo, nedali soupeřům sebemenší naději a zabrali si pro sebe první tři příčky. Při absenci avizovaných Keňanů jasně ovládl 36. ročník Pardubického vinařského půlmaratonu trojlístek polských běžců. Vyhrál Artur Blaszynski před krajany Maciejem Miereczkem a Martinem Fehlauem.

Poláci hned po startu ovládli špici závodu. Tříčlenná skupinka se rozpadla až pět kilometrů před cílem, kdy odpadl Fehlau. Pár set metrů před cílem nastoupil Blaszynski a doběhl si pro vítězství.

Z českých běžců, mezi nimiž chyběl obhájce prvenství Róbert Štefko, byl nejlepší ústeckoorlický Vítek. Skončil čtvrtý.

"Už netrénuji jako dřív, proto jsem v úvodu nehnal dopředu. Se svým umístění jsem spokojen, je to moje maximum," řekl Vítek.

S Poláky držel v úvodu tempo jen Pavel Brýdl. Nakonec skončil pátý.

"Brzo jsem poznal, že se Poláků neudržím. Možná to šlo ještě chvíli, ale zbytečně bych plýtval silami. Pak by mi určitě chyběly," řekl Brýdl.

Mezi ženami obhájila vítězství Jana Klimešová. Na trati spolupracovala s Petrou Kamínkovou, ale v závěru tuzemskou jedničku porazila.

"Petra je ale lepší, jenže měla v nohách těžký závod. To mi pomohlo. Kdyby ho neběžela, určitě by vyhrála ona," prohlásila Klimešová.

Výsledky
Muži:
1. Blaszynski 1:06:29, 2. Miereczko -18, 3. Fehlau (vš. Pol.) -59, 4. Vítek (Jiskra Ústí n.O.) -3:35, 5. Brýdl (Blue Fly Police) -3:57, 6. Amrani (Bel.) -4:51.
Ženy: 1. Klimešová (USK Praha) 1:17:52, 2. Kamínková (AK Olomouc) -17, 3. Metelková (SK Týniště) -1:26.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze