Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pokusím se zopakovat Atlantu, slíbil Doktor

11 2003
Praha - Dvě zlaté olympijské medaile získal před sedmi lety kanoista Martin Doktor v Atlantě. Letos se na kanál v Gainesvillu vrací, koná se tam světový šampionát. Vzpomínky na veleúspěšný rok v Doktorovi ožívají. "Bylo by hezké zopakovat Atlantu. Rozhodně se o to pokusím," slíbil Doktor. I proto si kanoista naplánoval úplně stejnou přípravu a vybral si i stejný hotel.

Hlavními konkurenty budou Andreas Dittmer z Německa a Maxim Opalev z Ruska. "Můžu mít skvělou formu, ale rozhodují maličkosti a také štěstí," přemýšlel Doktor nad svými šancemi.

Svoji výkonnost předvedl o víkendu v Račicích. Podle otce a trenéra v jedné osobě Josefa Doktora získal 57. titul.

"Asi jo, nabíhá to. Když si vezmu, že vyhrávám tak nějak od roku 1993, každý rok tři tituly, pak dlouhé tratě, jezdil jsem i nějaké debly a čtyřkanoe... Je to možné," řekl.

Přestože šel do závodu z plného tréninku, s výkony byl spokojen. "Nemohl to být žádný zázrak, ale když se podívám na časy, jsou solidní, i když to nebylo v žádné těžké konkurenci," prohlásil Doktor.

Rychlostní kanoisté mají tento víkend první možnost na předolympijském závodu kanál v Schinias vyzkoušet. "Udělali to ale v nejhorším možném termínu, nikdo tam nebude. Kdyby to bylo po MS, tak bych uvažoval tam jet," řekl Doktor.

"Vím, že se tento závod koná v době olympiády, ale jet tam by byla blbost," uvedl. Doktor si trať poprvé před olympiádou vyzkouší příští rok v dubnu při Světovém poháru. "A pojedeme tam navíc před tím na dvoutýdenní soustředění," prohlásil. "A možná si s sebou vezmeme surf..." hořce vtipkoval nad tamními povětrnostními podmínkami Doktor.

V USA bude bydlet od úterý v Elbertonu a trénovat na jezeře Russel. "Párkrát si vyjedeme na trénink na olympijský kanál, ale přestěhujeme se tam až těsně před mistrovstvím," plánoval Doktor měsíční americký pobyt. Je navlas stejný, jako před OH v Atlantě.

Šampionát se koná od 10. do 14. září.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze