Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pokoří Mickelson v majorech Woodse? Musel by vítězit jak na běžícím pásu

Phil Mickelson, Tiger Woods, HSBC Championship | foto: AP

21 2010
Phil Mickelson ukončí kariéru s více výhrami na majorech než Tiger Woods. Že se to zdá nemožné?

Podobný scénář v odlehčené formě načrtl server golfweek.com. Vždyť při pohledu na počet vítězství na čtyřech hlavních turnajích označovaných přívlastkem "major" Woods Mickelsona jasně válcuje. Světová jednička má na kontě čtrnáct výher, Mickelson přidal nedávno na Masters "teprve" čtvrtý triumf.

Historicky nejlepší je Jack Nicklaus. "Zlatý medvěd" má na kontě 18 major titulů.

Pokud by Lefty chtěl Woodse dorovnat či dokonce předehnat, musel by začít vyhrávat majory jak na běžícím pásu. Při předpokladu, že ve svých takřka čtyřiceti letech by mohl být na špici ještě dalších pět let, by Mickelson letos musel k Masters přidat ještě další dva tituly a v následujících pěti letech vždy vyhrát dva majory.

Pokud Mickelson naváže na výkon z Augusty, pak to nereálné není. Právě Woods ukázal, že číslo v kolonce "počet vyhraných majorů" může být v relativně krátké době dvouciferné.

Tiger Woods (34 let)

Profesionálem od: 1996

Profesionálních výher: 97

Výher na PGA Tour: 71

Výhry na majorech: 14 (Masters 1997, 2001, 2002, 2005; US Open 2000, 2002, 2008; British Open 2000, 2005, 2006; PGA Championship 1999, 2000, 2006, 2007)

Když Lefty bude v Magnolia Lane ve svých padesáti letech slavit šestnácté vítězství na majorech, Woods bude už dlouhý čas vévodit novému sportu zvanému golfsketball, uvádí humorně golfweek s tím, že Woods své jediné další vítězství na majorech přidá na Masters poté, co Mickelson předtím vyhraje čtyřikrát za sebou.

Woods prý ovšem bude držitelem první golfové zlaté z olympijských her.

The Tour Championship 2009 - vítěz Phil Mickelson (vlevo) a vítěz FedEx Cupu 2099 Tiger Woods.

Mickelson už je úspěšnější než Woods v juniorském a univerzitním golfu. A to hlavně proto, že v obou věkových skupinách hrál dlouho. Naopak Woods do velkého profesionálního golfu vletěl se svými úspěchy velmi rychle. I proto má v 34 letech na kontě 71 vítězství na PGA Tour a celkově 97 profesionálních výher.

Phil Mickelson (39 let)

Profesionálem od: 1992

Profesionálních vítězství: 46

Vítězství na PGA Tour: 31

Vítězství na majorech: 4 (Masters 2004, 2006, 2010, PGA Championship 2005)

Woods však u golfu nemusí vydžet tak dlouho jako Mickelson, jemuž golfweek predikuje podobně dlouhou kariéru jako padesátníkovi Fredu Couplesovi nebo o deset let staršímu Tomu Watsonovi. Zatímco Mickelson nikdy větší zdravotní problémy neměl, Woodse trápí zejména kolena.

"Tiger Woods se bude ještě pět let plácat v poklesu své kariéry a pak skončí kvůli špatným kolenům. Nebo zlým médiím. Zato Lefty bude mít svoje původní chrupavky a jediné, co bude mít zlomené, budou shafty holí, ne kosti," doplňuje golfweek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze