Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pohled na týden dvojic

6 2000
Zábava se v dnešním tenise vytrácí z kurtů, udělat ji umějí snad už jen veteráni.
Zábava se v dnešním tenise vytrácí z kurtů, udělat ji umějí snad už jen veteráni. John McEnroe odehrál v Hongkongu proti svému dávnému rivalovi Björnu Borgovi dva gamy v paruce - a zvítězil jak nad ním, tak v celém turnaji seniorského turné. "Padají mi vlasy, proto začínám nosit paruku. Cítím se mladší," žertoval jedenačtyřicetiletý McEnroe, který v minulém týdnu také vyzval své další bývalé konkurenty, Ivana Lendla a Stefana Edberga, aby se zapojili do veteránských turnajů. Ve Stuttgartu, mezi tenisty v plné síle, však diváky nenadchl australský playboy řeckého původu Mark Philippoussis. Vyhrál jeden zápas a z druhého odstoupil po prvním gamu pro bolesti krku. Že by si je přivodil v mercedesu, s nímž se proháněl na zkušební trati v rámci akce, kterou automobilka přichystala tenistům? Majitel ferrari a dalších luxusních vozů se pyšní titulem "Muž, který je nejvíc sexy" časopisu People z roku 1998 a na pravém rameni má vytetovánu podobiznu Alexandra Velikého.

DVA TRENÉŘI A NOVÉ POSLÁNÍ

Jeden vstoupil do horkého neznáma, druhý na ošlapanou půdu. Oba budou ostře sledovanými muži. Švéd Sven Goran Eriksson se stal prvním cizincem, který povede fotbalovou reprezentaci Anglie. Američan Herb Brooks se vrátil k olympijské hokejové reprezentaci Spojených států, s níž získal nečekané zlato v Lake Placid 1980. Brookse "chrání" dvacet let starý "Zázrak na ledě" i poslední angažmá v Pittsburghu, kde trénoval před Ivanem Hlinkou a dělal scouta. Eriksson je na tom hůř. "Bojím se ztráty soukromí," řekl dosavadní kouč Lazia Řím italskému Corrierre dello Sport. "Novináři už našli mou matku ve Švédsku, syna v Americe, bývalou ženu ve FIorencii i bratra v Portugalsku. Kdo ví, koho z příbuzných ještě chytí." Anglický bulvár Daily Star dokonce přinesl rozhovor s Erikssonovými spolužáky a učitelem biologie. Tvrdost médií poznal Eriksson okamžitě. "Matka fotbalu, rodiště nejkrásnější hry, přešly od kolébky na hanbu," komentoval Daily Mail jmenování Švéda a dodal: "Naše rodičovská práva jsme prodali národu lyžařů, kteří polovinu života prožijí ve tmě."

DVĚ CELEBRITY A TRIBUNA

Tři a půl milionu lidí vyšlo do ulic New Yorku, aby vidělo přehlídku králů, baseballistů zdejšího klubu Yankees. Ti potřetí za sebou a počtvrté během posledních pěti let vyhráli Světovou sérii. Parádě týmu, který je milován jen v New Yorku, a ještě ne celém, protože ve čtvrti Queens hraje konkurenční klub Mets, přihlížela také herečka a zpěvačka Jennifer Lopezová. Na výsluní však tentokrát nebyla. Hvězdami se stalo všech pětadvacet hráčů Yankees, kterým starosta Rudolph Giuliani předal symbolické klíče od města. Do popředí se netlačil ani Elton John. Předseda fotbalového klubu z Watfordu tiše sledoval remízu svého týmu s Wolwerhamptonem. Největší sláva Eltonova klubu je pryč, Watford hraje pouze druhou anglickou ligu. Zpěvák mu ovšem zůstává věrný, i když fotbalisty nešetří. "Jsem velmi dobře placený showman, ale jakmile vidím fotbalisty v první lize, musím se smát," řekl Elton John v Daily Telegraph. "Těžko najít fotbalistu, který by si zasloužil vydělávat pět, natož patnáct milionů liber. S takovými šílenostmi by se mělo přestat."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze