Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kodeš: Berdych se zlepšil. Rozhodlo, že nechytil začátek druhého setu

ACH JO. Tomáš Berdych po zkaženém úderu. | foto: AP

29 2015
Wimbledonský šampion z roku 1973 Jan Kodeš dumal: Co se stalo s Tomášem Berdychem na začátku druhého setu? „To, že mu nevyšel, bylo rozhodující,“ zhodnotil semifinále českého tenisty na Australian Open s Andym Murraym. Jinak ale měl pro Berdycha slova chvály.

„Těžko mu něco vyčítat. Byl to kvalitní zápas,“ prohlásil 68letý bývalý tenista.

Jan Kodeš

Jan Kodeš

Čím to, že ho Berdych nedotáhl k výhře?
Škoda, že po vyhraném prvním setu nechytil Tomáš začátek druhého, to bylo rozhodující. Tím vrátil Murrayho do hry a tím se to otočilo. Po prvním vyhraném setu byl Berdych ve výhodě, chtělo to udržet krok, a to neudržel. Důvod nevím, připadal mi trochu unavený. Pak už Murray diktoval hru, to bylo nepříjemné.

I po prohrané druhé sadě měl Berdych dost příležitostí zápas otočit. Proč mu to nevyšlo?
Ve čtvrtém setu šance byla, mohlo se to ještě zkomplikovat. Tomáš hrál dobře, mohl vyhrát čtvrtý set. Kdyby to šlo do pátého setu, bylo by to ještě na ostří nože. Druhý set byl trochu moc hladký, Murray byl hned po začátku na koni. Vedl 4:0, to mu dodalo sebevědomí i do třetího setu a dál. Chtělo to zabrat hned na začátku druhého setu. A škoda, že nevyhrál první set snáz. Vedl už 5:3, kdyby to dotáhnul, tak by neztratil tolik sil.

Fotogalerie

Jak byste srovnal Berdychovy výkony v zápase s Nadalem a v utkání s Murraym?
To se srovnat nedá. Murray hrál lépe než Nadal. Murray hrál dlouze a hodně tlačil, kdežto Nadal hrál krátce a nebyl v takové kondici jako Murray.

Přijde vám, že se Berdychova hra obecně poslední dobou zlepšila?
Zlepšila se určitě. Lépe se pohybuje, přijde mi sebevědomější, klidnější. Ale ve čtvrtém setu zahrál dvojchybu za důležitého stavu. Má strach z returnu, tak se snaží druhý servis hodně umísťovat, což je normální. Ale musíme trochu brát ohled i na soupeře. Murray hrál velmi dobře. Nadal je dobrý, samozřejmě, ale momentálně není v takové formě, aby se mohl porovnávat s Murraym.Najdete na iDNES.czmobilní verze