Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pohled do bagu Tigera Woodse: malá, ale významná změna

Tiger Woods na zápase finále NBA Orlando Magic - Los Angeles Makers. | foto: Reuters

11 2009
Vítězství v Memorial Tournament přimělo Tigera Woodse, aby se před US Open uvolnil a rozhovořil se o své přípravě. Prozradil, že zapracoval zejména na dlouhé hře a představil novinky ve svém vybavení. Jak dosáhl toho, že ve Springfieldu měl úspěšnost trefení fairwaye 87 procent? Mimo jiné i tím, že změnil sklon hlavy driveru na 10 stupňů.

Kdo by si myslel, že zase taková změna to není, když předtím měl americký fenomén nastaveno 9,5 procenta, velmi by se mýlil. "Ještě nejsem tak dlouhý jako dřív, ale každým týdnem se zlepšuju. Potřeboval jsem dostat míč víc do vzduchu, dát mu větší spin," komentoval Woods zdánlivě nepatrný, ale podstatný posun.

V dobrém rozmaru potrénoval v Bethpage Parku, kde se US Open za týden uskuteční, a odletěl do Orlanda sledovat zápas finálové série NBA mezi domácími Magic a LA Lakers.

Uvolněný se usmál dohadům, které vyvolala také jeho železa. Skupina novinářských specialistů na golf, a hlavně Woodse, si nechala nafaxovat prohlášení jeho herního manažera Ricka Fieldse, aby se dobrala pravdy. "Není to úplně přesně tentýž set želez jako loni, ale je velmi podobný," zněla odpověď. Firma Nike totiž dala na trhu inovovanou řadu, Tiger ji ale evidentně v bagu neměl a vrátil se ke starším typům.

Drobné změny ve vybavení jsou následkem nových metod tréninku, pro něž se rozhodl Woodsův trenér Hank Haney, což světová jednička potvrdila. Nedávné zprávy o tom, že se kroky obou mužů rozcházejí, byly tedy liché.

bag Tigera Woodse

Driver Nike SQ Dymo, shaft Mitsubishi Diamana White Board 83x
Dřeva Nike SasQuatch Sumo, shafty Mistubishi Diamana Blue Board 103g
Železa Nike Forged Blades (3-PW), shafty True Temper Dynamic Gold S400
Wedge Nike Victory Red, SV, shafty True Temper Dynamic Gold S400
Patr Titleist, Scotty Cameron Newport 2

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze