Mostecká házenkářka Simona Szarková pálí.

Mostecká házenkářka Simona Szarková pálí. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Mostecké házenkářky si vezou ze Zvenigorodu porážku o tři branky

• 0
Mostecké házenkářky prohrály úvodní zápas třetího kola Poháru EHF ve Zvenigorodu o tři branky. Z haly ruské Zvezdy si přivezly výsledek 28:31.

Domácí odvetu budou Severočešky hostit za týden v neděli (18:00). Lepší celek z dvojutkání se probojuje do jarní skupinové fáze soutěže.

Černí Andělé prohrávali v poločase o gól 13:14 a v závěru druhé půle si nechali soupeřky utéct až na rozdíl sedmi branek. Tři minuty před koncem Zvenigorod totiž vedl 31:24. Mostečankám však pomohl oddechový čas a díky brejkům konečné manko výrazně zmenšily.

Obranu hostujícího týmu nejvíce trápila Irina Nikitinová, jež skórovala desetkrát. O jeden gól méně dala nejlepší střelkyně Baníku Simona Szarková.