Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nespadl, přesto si rozdrtil holeň. Filip Podmol je po druhé operaci

Filip Podmol v nemocnici | foto: Archiv Filipa Podmola

1 2015
Mladší bratr šampiona Libora Podmola, devatenáctiletý Filip, má minimálně na půl roku utrum od závodění. Může za to vážná zlomenina holenní a lýtkové kosti, kterou utrpěl při mistrovství Česka ve freestyle motokrosu v Benešově u Prahy. V závěru minulého týdne podstoupil již druhou operaci, při níž lékaři dávali dohromady na padrť rozdrcené kosti.

„Teď se musím rychle léčit, abych byl co nejdřív zpátky,“ nezoufá si Filip Podmol, který má před sebou dva měsíce se sádrou na noze a pak několik měsíců rekonvalescence.

Na konci srpna podstoupil u rodinného lékaře Milana Kutáčka v Mladé Boleslavi druhou operaci, při níž se daly dohromady doslova na padrť rozdrcené kosti v holeni. Teď ho čekají dva měsíce se sádrou na noze a poté několik měsíců rekonvalescence.

Na začátku srpna Libor Podmol a další freestylový motokrosař Martin Koreň už potřetí uspořádali v Benešově u Prahy mistrovství republiky ve FMX spojené s hudebním festivalem Rock’n’ride. Bratrské duo na něm zažilo doslova vzestup a pád.

Fotogalerie

Zatímco Libor předvedl poprvé v životě před českým publikem body varialový trik Volt a závod s přehledem vyhrál, jeho mladšího bratra odvezli do nemocnice s těžkou zlomeninou holenní a lýtkové kosti.

A přitom vše vypadalo nevinně. Filip Podmol byl jedním z favoritů, jenže už při druhém skoku mu při tvrdém dopadu rupla noha tak, že se nártem málem dotkl kolena.

„Koukal jsem se na to z depa, viděl jsem, jak skočil daleko, ale myslel jsem, že je vše v pořádku. Jenže po dopadu Filip zatočil rovnou ke mně a už na dálku bylo slyšet, jak řve bolestí. V tu chvíli jsem si uvědomil, že je to špatný,“ přibližuje bratrův úraz Libor Podmol.

Byť se sádrou, odhodlání neztratil

Filipa odvezli do nemocnice, kde mu dali nohu do sádry. Nyní, na konci srpna, podstoupil už druhou operaci u rodinného lékaře Milana Kutáčka v Mladé Boleslavi.

„Operace proběhla dobře, teď musí bratřík vydržet, dokud noha nesroste. Když půjde všechno podle plánu, za dva měsíce mu sundají sádru a za další tři by se mohl posadit na motorku,“ přemítá slavnější Podmol.

Pro Filipa je to už druhý úraz v sezoně, neboť si v prvním závodě seriálu MS vyhodil rameno, nicméně freestyle motokrosu se vzdát nehodlá. „Hodně jsem poslední dobou trénoval a chystal se na zbytek sezony, naučil se triky světové úrovně a těšil se na výsledky. A teď tohle, a to jsem ani nespadl. Musím se rychle léčit, abych byl co nejdřív zpátky,“ neztrácí odhodlání.

Filip a Libor Podmolovi mávají divákům.

Filip a Libor Podmolovi mávají divákům.

Jeho bratr se po tomto zážitku a nepříjemných zkušenostech s pojišťovnou rozhodl, že založí agenturu PEIA (Podmol Extrem Insurence Agency - www.peia.cz), aby v případě úrazu pomohl všem sportovcům s finančním zabezpečením a lékařskou péčí.

„S pojistkami to sportovci nemají nejjednodušší, a proto jsem tuto agenturu založil. Chci pomáhat profesionálům i amatérům,“ vysvětlil Libor Podmol.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze