Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Poděbrady oslaví narozeniny basketbalu mezinárodním turnajem v parku

Účastnice basketbalového kempu v Poděbradech. | foto:  Radek Cihla, MAFRA

1 2017
Oslavy sedmdesáti let místního basketbalu v sobotu zaplaví lázeňskou kolonádu v Poděbradech. Přímo v parku vyrostou čtyři basketbalové kurty, na kterých se uskuteční Royal Cup, skvěle obsazený turnaj reprezentačních týmů mužů i žen v basketbalu 3x3.

„Načasování je skvělé, protože se u nás bude hrát týden před mistrovstvím světa ve Francii. Půjde tak o poslední přípravu, díky čemuž se nám podařilo přilákat velmi slušné týmy,“ řekl Miroslav Paskovský, manažer klubu Basket Poděbrady.

Na kolonádu míří i národní týmy Francie, Slovenska, Nizozemska, Slovinska, Maďarska, Ugandy, Srí Lanky, Japonska či Rakouska. Samozřejmá je i účast domácích výběrů České republiky.

„Semifinálová a finálová utkání proběhnou v sobotu v rámci programu oslav 70 let od založení košíkové v Poděbradech. Turnaj je doplněn také o doprovodné turnaje ve smečování a střelbě trojek,“ uvedl Paskovský.

Oslavy výročí proběhnou na několik etap. V sobotu od 10 hodin odehrají svá utkání všechna družstva poděbradského klubu. Vrcholem bude basketbalová exhibice bývalých reprezentantů a reprezentantek s týmem Poděbrad. Účast přislíbila řada osobností.

Vrcholem pak bude večerní program v zámecké zahradě, která je dalším místem, kde se psala poděbradská basketbalová historie. Tu mapuje i publikace, kterou si klub k výročí nadělí, autory jsou Miroslav Paskovský společně s televizním komentátorem Václavem Svobodou.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze