Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pod horami, na pobřeží, u jezera - to je golf v Benátsku

Golfová hřiště - Benátsko | foto: pro iDNES.cz

8 2010
Někdo si vybaví gondoly, jiný karneval, další slavné Lido, anebo na mysli vytane skon milované Vesper, této femme fatale Jamese Bonda. Benátky jsou samozřejmě místem, kde by se dal hrát leda tak extrémní golf, ale region Benátsko - to je jiná!

Výhody pro českého turistu jsou zřejmé - není to daleko, není to drahé, není to nudné. Už po ujetí nějakých sedmi set kilometrů (plus něco málo podle výchozího bodu republiky)

golf v kraji veneto

Provincie Padova
Golf Club Terme di Galzignano
Golf Club Padova
Golf Club della Montecchia
Golf Club Frassanelle
Golf Club Colli Euganei

Provincie di Belluno
Circolo Golf Miramonti Cortina
Golf Club Sappada

Provincie Rovigo
Golf Club Albarella
Golf Club Rovigo

Provincie Treviso
Golf Club Asolo
Golf Club Castelfranco
Golf Club Conegliano
Golf Club Villa Condulmer
Golf Club Marco Polo
Golf Club I Salici
Golf Club Le Noghere
Golf Club Montebelluna
Associazione Sportiva Golf Zerman
Golf Club Treviso
Golf Club Cansiglio
Golf Club Il Bosco

Provincie Benátky
Golf Club Ca' della Nave
Golf Club Prà delle Torri
Golf Club Jesolo
Circolo Golf Venezia
Golf Ancora

Provincie Verona
Golf Club Ca' degli Ulivi
Golf Club Verona
Golf Club Villafranca
Easy Golf Campo Pratica
Golf Club Paradisetto del Garda
Circolo Golf La Corradina

Provincie Vicenza
Golf Club Asiago
Golf Club Colli Berici
Golf Club Vicenza

dorazí na místo, kde za 400 eur pořídí ubytování na tři noci a green fee na čtyři různá hřiště. A pak si totéž zopakuje na jiných z necelých čtyř desítek různě starých a obtížných.

Do kraje!

Kraj Veneto je hřišti prostoupen rovnoměrně. Cestou podél pobřeží nemůže motorizovaný návštěvník přehlédnout směrovníky k příjemným přímořským resortům. Kombinace golfu a pobytu na pláži je jednou z možností, jak napěchovat dovolenou zážitky pro každého.

Jiný způsob, jak objevovat benátská hřiště, je vytipovat si některá konkrétní podle dojezdové vzdálenosti. Vůbec není nutné zbytečně utrácet za benzín či naftu. Kolem větších města jako jsou Padova, Treviso, Verona a Vicenza jsou od sebe jednotlivé areály vzdáleny ne víc než na délku několika pětiparů.

A pak je tu Lago di Garda. Rekreační oblast sama pro sebe, ambiciózní soupeř nepříliš vzdálenému moři a zdatný sekundant nedalekých Alp, z nichž jsou jeho ledovcové vody napájeny. Hřiště kolem Gardského jezera jsou obzvláště ozeleněné.

Z podpalubí!

Vždycky je u toho přidaná hodnota. Místní turistické kanceláře a agentury, propagující region v zahraničí, nezapomenou hostu z ciziny připomenout, že naplnit návštěvu a pobyt pouze golfem by bylo hříšným rozhodnutím.

Golfová hřiště - Benátsko

Golf a koupání ve slanu i sladku, o tom už řeč byla. Golf a historická architektura i urbanistika, to leckomu při vyslovení známých měst dojde. Golf a lyže je odvážná kombinace, ale vždyť z Cortiny d´Ampezzo či jiného výše položeného letoviska Dolomit sem lze sjet skoro na volnoběh.

A co třeba golf a film? Ano, festival, na němž se rozdávají Zlatí lvi, má také svou "golfovou sekci". Originální oddech s holí v ruce nalezne návštěvník tradičního Biennale moderního umění. Samozřejmě jsou i prostší spojení jako golf a víno, golf a káva, golf a zmrzlina, golf a fotbal, basketbal, cyklistika...

Golfová hřiště - Benátsko

Možná nejzajímavější spojení vytváří golf s četnými zdejšími lázněmi. Ale možná nejpůsobivější je zakotvit u severozápadních břehů štíhlou jachtu a bag vytáhnout z jejího podpalubí!

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze