Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Počítal jsem, že to bude horší. Jsem spokojený

13 2003
Davos - Za cíl do nové sezony si dal český běžec na lyžích Lukáš Bauer umístění do desátého místa. "Chtěl bych jezdit do deseti, ale po nemoci jsem moc rád i za patnácté místo," řekl Bauer, který se vrátil po zánětu nosohltanu. "Počítal jsem, že to bude horší. Jsem spokojený."

V rychlém závodu rozhodovala na 2,5 km dlouhém okruhu kvalita lyží. "Mě pomohly lyže vynikajícím způsobem, i díky nim jsem  patnáctý," děkoval Bauer svému osobnímu servismanovi Vítu Fouskovi a jeho pomocníkům.

Trať podle Bauera vedla z půlky do kopce a z druhé z kopce. "Na dlouhých mírných sjezdech v malé rychlosti rozhoduje hodně kvalita mazání," vysvětlil.

Po závodě se Bauer nechal 'napravit' fyzioterapeutem a v podvečer se znovu vydal na stadion k lehkému tréninku. "Potřebuji se trochu vyjezdit, ale únavu moc necítím. Možná i proto, že jsem spokojený," mínil běžec a potvrdil, že nedělní štafetu vynechá. 

Výkon v Davosu vlil Bauerovi do žil naději, že by se mu mohlo příští víkend v Ramsau dařit. "Vypadá to dobře, k Ramsau vzhlížím s nadějí. Rád bych atakoval v jednom závodu desítku," plánoval Bauer.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze