Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pochybám rozumím, říká manažer Tysona. Ale věřte, Mike tentokrát dorazí

POTVRZENO. Tysonův manažer Carl Holness (vlevo) se v Praze dohodl s promotéry Ladislavem Kutilem (uprostřed) a Pavolem Muchou. | foto:  Radek Cihla, MAFRA

25 2010
Před dvěma týdny tu zprávu přinesli promotéři, teď stejný vzkaz přivezl i manažer Carl Holness. Osobně snad proto, aby ze slibu byla cítit důvěryhodnost. "Mike Tyson do Prahy přijede a moc se těší," tvrdí Angličan a nehne při tom ani koutkem úst. Naučená póza? Nebo skutečně a konečně pravda?

Holness se nejdřív perem upsal pod memorandum mající zajistit úspěch akce, pak si s oběma promotéry (Pavol Mucha a Ladislav Kutil) podal ruce, poplácal se po zádech.

Slavný boxer má do Česka dorazit na dva dny na konci března. Úsměvy všech jako by říkaly: Přestaňte pochybovat, teď už je to doopravdy. I když svoji dohodu prezentovali v baru Solidní nejistota.

To všechno zní slibně, přesto ale asi nebude málo těch, co neuvěří.
Ano, těm pochybám rozumím.

Tak proč jste nějakou dobu nepočkali, až se humbuk kolem prvního pokusu uklidní?
To jsme mohli, ale myslím, že Mikeovu návštěvu v Praze musíme uskutečnit teď, když je to téma ještě živé.

Další pochyby: proč jste teď podepsal jen jakési memorandum a ne rovnou smlouvu?
To je kvůli překladu z češtiny do angličtiny. Zbývají ještě dva paragrafy, které se musí doladit. Smlouvu podepíšeme příští týden.

Jak se Mike Tyson tvářil na druhou nabídku Čechů?
Nejdřív váhal, ale teď už je na sto procent přesvědčený. Jméno Ládi Kutila, jehož výsledky v ringu obdivuje, je pro něj dostatečnou zárukou. Láďa má respekt tady i v mezinárodním boxu. Měli jsme možnost mluvit s Vladimírem Kličkem a i on o něm mluvil pozitivně. V tyhle promotéry má Mike stoprocentní důvěru.

VĚŘTE! Tysonův manažer Carl Holness přijel podpisem stvrdit návštěvu slavného boxera v Praze.

Jste v kontaktu s těmi předchozími (Rey Karpf, Petr Havrda)?
Naštěstí ne. Musím přiznat chybu, že já sám jsem jim hodně důvěřoval a neudělal jsem si žádný průzkum, nezjistil si, co je to za lidi. Dostat někam Mikea Tysona je sen každého promotéra. Jenže tihle dva chlápci žili uvnitř snu, neviděli realitu.

Uvažovali jste nad soudy, vymáhání škody?
Je to pryč, historie. Teď se díváme na to, co uděláme pro Českou republiku v budoucnu. Ano, máme právo přivést je až před soud, ale oni si nezaslouží naši pozornost. Ani já, ani Mike nemáme čas zabývat se lidmi, co nás zradili.

Kolik podobných nabídek na návštěvu dostáváte?
Můžu vám ukázat svůj mobil, nabídky chodí 24 hodin sedm dní v týdnu. Z celého světa. Teď je Mike v Thajsku, kde točí druhý díl filmu Hangover (Pařba ve Vegas), odtud odlétá v pátek do Číny na jinou akci.

Tak proč vyhrála zrovna Praha?
Předchozí promotéři tuhle zem zradili, ale Mike to stejné udělat nechce. Musí přijet.

Kolik jste si za návštěvu řekli?
Mám zakázáno mluvit o částkách. Ale to, co bylo prezentováno předtím (údajně milion dolarů za den), tomu se ani trošku nepřibližujeme. Jsou to skromné částky, opravdu skoro nic.

Je požadavek veganského menu tím jediným, který má?
Úplně jediný. Snad ještě jeden: aby tady svítilo slunce.

O programu máte jasno?
Bude intenzivní a hlavně pod naší kontrolou. Při posledním pokusu Mika přivést jsem neměl takovou kontrolu nad programem, jakou bych si představoval. Tentokrát jsme všechno řešili s právníky, mezi sebou pracujeme jako tým, jako profesionálové. Mika čeká účast na akci Heroes Gate, pak večeře pro asi pět stovek lidí, druhý den proběhne trénink a pak zamíříme do nemocnice, na což Mike klade velký důraz. Cítí se trapně, že nemohl nemocné děti navštívit už posledně.

Ukáže se i mezi provazy?
V ringu to má pořád rád, chce se zúčastnit tréninku, ale nedojde k žádnému fyzickému kontaktu, protože nemůžeme zajistit pojištění.

Manželka Kiki přiletí s ním?
Je těhotná a porod očekává na konci ledna, takže o jejím příjezdu neuvažujeme.

Jaký je vlastně Mike Tyson? Zvíře? Bestie, jak je často prezentován?
Jako jeho blízký přítel musím potvrdit, že takovou image má po celém světě. Byl to mistr v ringu, ale vždycky skromný. A takový je i teď. I když některé jeho názory a činy nebyly úplně v pořádku, už se uklidnil, má ženu, rodinu. Uvidíte jiného Mikea Tysona.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze