Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pochod do Prčice nabídl deset tras

20 2000
P r a h a - Časté přeháňky, ale nikterak prudký déšť provázely celkem 12.552 "pochodníků" při dnešním šestatřicátém ročníku nejslavnějšího domácího turistického pochodu Praha - Prčice. I přes nepříliš příznivé počasí narostl počet příznivců turistiky proti loňskému ročníku o 1800 lidí.

Největší zájem byl o 25 kilometrů z Votic, odkud vyrazilo 4328 lidí, naopak nejmenší zájem vzbudila trasa o délce 40 kilometrů z Milevska, kde přišlo na start jen 231 turistů.

Pořadatelé na deseti trasách nezaregistrovali žádný větší problém, organizace včetně dopravy na železnici fungovala bez potíží. Pouze několik lidí nezaregistrovalo přesun startu
tradiční trasy z nádraží ve Voticích do Olbramovic a byli tak donuceni jít trasu z náměstí, která měřila 25 kilometrů.

Nejdelší  trasa vedla od pražské stanice metra Háje (70 kilometrů), účastníky té nejkratší ze Střezimíře čekalo 22 kilometrů. Pětadvacetikilometrovou trať z Votic absolvovala do Prčice tradičně také předsedkyně Senátu Libuše Benešová. "Letošní pochod byl trochu komplikovanější než jindy, protože bylo proměnlivé počasí a často pršelo, což není  příjemné," řekla ČTK Benešová. Pochválila pořadatele za to, že po celé trati byly stánky s občerstvením. "Buřty byly opravdu dobré," podotkla.

Benešová většinou pochodovala po boku svého stranického kolegy, předsedy ODS a Poslanecké sněmovny Václava Klause. O čem se spolu bavili, nechtěla prozradit. "O zcela běžných, normálních věcech," uvedla jen. Přiznala, že Klaus byl v cíli pochodu dříve
než ona. "Nasadil své obvyklé tempo a byl v cíli o chviličku dřív," konstatovala Benešová, jež se hned po dokončení pochodu zúčastnila setkání s místními občany.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze