Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pochobradskému ke zlatu pomohl i Jánský

Jan Pochobradský - Mistr Evropy ve sportovním aerobiku Jan Pochobradský při finálové sestavě v Kyjevě.

22 2006
Praha - Petr Jánský, největší soupeř Jana Pochobradského v klání na mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness týmů v Kyjevě, radil svému rivalovi před jeho finálovou sestavou a uklidňoval ho. "On už to měl za sebou a já šel teprv na plac," líčil čerstvý evropský šampion Pochobradský. "Říkal mi, že jsem lepší, a ať nejsem nervózní."

Pochobradský tak na pondělním setkání s novináři srozumitelně naznačil, jaké jsou vztahy mezi dvěma špičkovými světovými závodníky, kteří se na jednotlivých soutěžích přetahují i prvenství.

Zatímco Jánský loni vyhrál mistrovství světa i Evropy, jeho sok Pochobradský byl na MS třetí a na ME druhý. Nyní v Kyjevě se karta obrátila, zvítězil Pochobradský před Jánským.

"Jsme velcí kamarádi a já jsem rád, že se od mnohem zkušenějšího Petra mám pořád co učit. Samozřejmě, že na soutěžním pódiu jde kamarádství stranou. Ale Petrovo gesto v Kyjevě těsně před mou finálovou sestavou bylo fakt skvělé," pokračoval Pochobradský.

Podobná byla situace v soutěží tříčlenných týmů. Stříbrná trojice Volková, Babková, Zimová za sebou nechala loňské světové i evropské šampionky Krajčová, Galíková, Šulová. Tuto kategorii sportovního aerobiku vyhrálo trio z Francie.

"Porazily jsme holky už na mistrovství republiky, tak jsme to chtěly potvrdit i na mistrovství EvropY," poznamenala Martina Volková i za kolegyně Babkovou se Zimovou. "Hodně jsme zapracovaly v přípravě, ztížili jsme tréninky zaměřením na fyzičku a konzultovaly jsme sestavu s více trenéry."

Loňské evropské zlato obhájila v kategorii párů dvojice Procházková - Sirotek.

"Jsme moc rádi, protože obhájit prvenství je vždycky těžší, než ho získat," uvedla za úspěšný pár Kristýna Procházková, která dosud závodila pod jménem Lásková. "Při neúčasti dalšího našeho páru Tomášková, Dušek jsme měli největší soupeře v domácích Ukrajincích."

Pochobradský o evropský titul málem nebojoval 

Evropský šampion Pochobradský poté ještě přidal historku, jak do Kyjeva málem neodletěl.

"Minulý týden v úterý večer jsem už měl všechno sbalené, ve středu ráno v půl desáté jsme letěli," líčí Pochobradský. "V tom mi volala máma, abych se podíval na pas, že má takové tušení, jestli náhodou není propadlý. Samozřejmě, že byl. Tak jsem hned volal reprezentačnímu trenérovi Strakošovi a on na tom makal do půlnoci."

Jakub Strakoš, trojnásobný mistr světa v tříčlenných družstvech, nasadil všechny páky a obtelefonoval kdekoho.

"Co vám mám povídat, v úterý večer jsem protelefonoval čtyři hodiny. Výsledek se ale dostavil, ve středu ráno před osmou jsme si s Honzou mohli jet pro jeho nový pas," doplnil Strakoš.

A Pochobradský dodal: "Když si pak při odbavení na letišti úředník v mém pase listoval, divil se, jak ho mohli vystavit tak rychle. A ještě mě vyděsil, že prý platí až od čtvrtka. Když jsem zblednul, řekl mi, že jen žertoval."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze