Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Počasí nepustilo skokany na můstky, závod Harrachově přeložili na neděli

ČEKÁNÍ NA VERDIKT. Jakub Janda se v Harrachově závodních skoků nedočkal. | foto: Martin Malý

11 2010
Já se za to počasí chci trošku omluvit, kál se pod skokanskými můstky v Harrachově vládce hor Krakonoš. Ale Trautenberg mě pořád zlobí. Sobotní Světový pohár ve skocích na lyžích na Čertově hoře byl kvůli silnému větru a sněhu zrušen a přesunut na neděli.

První ze dvou víkendových závodů měl začít v 16 hodin, organizátoři start nejprve dvakrát posunuli o půl hodiny, předtím už bez náhrady zrušili zkušební kolo.

V Harrachově, při čtvrté zastávce seriálu SP, se tak odskákal jen ranní trénink a kvalifikace, poté jury rozhodla: Podmínky jsou pro závody nepřípustné, rušíme je, bude se skákat v neděli.

"Už jsem s tím naučil žít, jsem v klidu," říkal smířeně Jakub Janda. "Ale je to škoda, že jsme se nemohli ukázat doma." Celý český tým čeká místo závodu tréninková fáze v tělocvičně.

V neděli by se mělo závodit jen na jedno kolo se začátkem v 9:30, druhý závod je naplánován na 15:00.

"Nesešla se bezpečnost se sněhem," vysvětloval reprezentační trenér David Jiroutek. "Vítr by občas šel, ale když k tomu ještě takhle sněží, zapadává stopa, nedá se to čistit a stává se to nebezpečným."

Harrachov tak získává pověst pro skokany prokletého místa.

Před dvěma lety se v Harrachově odskákalo jen jedno kolo letů, loni nepustilo počasí závodníky na můstek vůbec. A letošní pokus o rozdělení pohárových bodů zatím také nevychází.

"Pro zimu je to fantastické počasí, pro nás skokany ne," pokračoval Jiroutek. "Tohle je jeden z nejtěžších termínů, už loni to neklaplo. Všechno je tu připraveno nádherně - areál, osvětlení, fantastické... Ale tohle jsou holt Krkonoše."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze