Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Počasí nedovolilo katamaranu vyplout

9 2000
P r a h a , S a n c t i P e t r i - Vichřice, která dosahuje až stokilometrové rychlosti a zdvíhá vlny v Gibraltaru až do šestimetrové výšky, uvěznila dvojici jachtařských dobrodruhů Martina Ducháče a Davida Křížka u španělských břehů. "Loď jsme zakotvili v přístavu Sancti Petri zhruba dvacet kilometrů pod Cádizem," vysvětluje Ducháč. "Kvůli počasí už druhý den nejezdí ani trajekty z Evropy do Afriky."

Oba dobrodruzi, jejichž ultralehký, sedmimetrový katamaran Sector1 je připraven k plavbě do Las Palmas a později do Key Westu na Floridě, nyní chodí každé dvě hodiny sledovat počasí do přístavu a věří, že brzy vyplují.

"Náš tip je, že vyrazíme v pátek, ale Španělé říkají, že se počasí uklidní až v sobotu," pokračuje muž, který se svým druhem chystá sedm tisí kilometrů dlouhou plavbu přes Atlantik.

Jinak vše běží podle plánu. "Náladu nám trochu vzala jen informace o tom, že 17. března končí celosvětová telekomunikační síť, na níž máme napojen náš mobilní telefon, takže od té doby budeme mít spojení se světem už jen přes internet, na lodi máme s sebou laptop," končí Ducháč příliv informací.

Jachatři Martin Ducháč a David Křížek na svém katamaranu

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze