Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Po úvodním kole turnaje v San Diegu je v čele Piercy

Scott Piercy zná Torrey Pines velmi dobře. Ve studenských letech hrával za San Diego State University | foto: AP

29 2010
Scott Piercy na severním hřišti resortu Torrey Pines zahrál osm ran pod par, v druhém kole ho ale čeká výrazně náročnější jižní část. Na ní si vybudoval solidní pozici domácí favorit Phil Mickelson, který je na skóre -2.

Výsledky po úvodním kole San Diego Open (podle nového sponzora Farmers Insurance Open)  zkreslují, jelikož se turnaj hraje na dvou hřištích resortu Torrey Pines. A severních osmnáct jamek je výrazně méně náročných než jižní hřiště. Z první čtyřicítky hráčů výsledkové listiny jich 33 hrálo na severu.

Jedním z nich je i vedoucí muž Piercy. Rodák z Las Vegas, který resort poblíž San Diega zná, jelikož zde hrával při svých studiích na univerzitě, skvěle využil lehčího startu a na zdolání severního hřiště mu stačilo 64 ran. To znamená osm úderů pod par.

San Diego Open, Torrey Pines

O ránu za ním je hned čtveřice hráčů, na níž se Piercy osamostatnil až díky birdie na poslední jamce. Na záda mu dýchají krajané Ben Crane, Chris Tidland a Matt Every. Americké barvy narušuje jen Japonek Rjuži Imada.

Nejsledovanější muž turnaje Mickelson si na náročnějším jižním hřišti vybudoval solidní pozici pro další průběh turnaje. Obešel ho s dvěma ranami pod par. Pokud budou povětrnostní podmínky stejné jako v úvodním kole, může Mickelsonovi na severní hřiště stačit i o pět ran méně.

Phil Mickelson, San Diego Open

Mickelson se zlepšoval postupně, na závěrečných třech jamkách zapisoval dvě birdie. Na poslední při hře na green zariskoval, ale vyšlo mu to a rázem patoval do eaglu. První pokus však odhadl velmi špatně a nakonec byl rád, že z toho bylo birdie. To trojnásobného vítěze turnaje a místního rodáka posunulo na dvě rány pod par.

Nejlepší výkon na jižním hřišti na úvod předvedl Australan Robert Allenby. Tomu se podařilo dostat na pět ran pod normu hřiště a okupuje sedmé místo.

Trápení Johna Dalyho

Na jihu se ve čtvrtek pohyboval i český rodák Alex Čejka. Německý reprezentant byl po polovině kola na skóre +2, v druhé části se mu podařilo dostat na par a dělí se o 82. místo.

Obtížnost jižního hřiště silně okusil kontroverzní golfista John Daly. Tomu se po extrémní odtučňovací kúře, při které shodil přes padesát kilo, nedaří najít správný švih. Ve čtvrtek se mu nepovedlo ani jedno birdie, naopak ve skórkartě má čtyři bogey a dokonce jedno triple bogey. To se golfistovi, který ve čtvrtek vyrazil na hřiště v zebrovaných kalhotách, podařilo vinou dvou drivů do vody.

Na zahrání čtyřparové jamky tak potřeboval sedm úderů. Plusová sedmička se mu vyskytuje i v kolonce průběžné skóre, což ho usadilo až k samému dnu leaderboardu.

John Daly, San Diego Open

Daly navíc může mít problémy s místními úřady. Po triple bogey si totiž zapálil cigaretu, což je na veřejném hřišti Torrey Pines zakázáno.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze