Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Po stopách rudého draka: golfový itinerář na dovolenou ve Walesu

Golfová dovolená ve Walesu. | foto: Visit Britain

10 2010
Wales je malý kousek Spojeného království o rozloze asi čtvrtiny Česka a po roce 2010 bude tou nejmenší zemí, která kdy pořádala slavný Ryder Cup. Nabízíme vám sedmidenní itinerář, který zahrnuje skvělý golf na nejlepších linksových i parkových hřištích, která ve Walesu jsou, včetně doporučeného ubytování pro výbornou golfovou dovolenou.
Komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Den 1.: Příjezd, Celtic Manor Resort

Pokud cestujete letecky, přistanete v Cardiffu nebo v Londýně. Informace o letech do Velké Británie z ČR Na této adrese si z pohodlí domova můžete objednat automobil na vaše cestování po Británii. 

Z Londýna či Cardiffu pojedete jednoduše po silnici do Newportu až k rezortu Celtic Manor Resort. Luxusní ubytování Vás nezklame - čeká na vás osvěžující koupel a dobré jídlo. Informace o hotelu, welness centru a golfovém klubu, kde se bude na podzim konat Ryder Cup

Golfová dovolená ve Walesu.

Co se golfu týče, máte dvě možnosti. Hřiště Twenty Ten Course, kde se bude hrát Ryder Cup, je otevřené jen částečně, ale můžete si za méně peněz zahrát na dalších dvou hřištích, které ve středisku jsou: Roman Road Course nebo novém Montgomerie Course, zvlněném parkovém hřišti s tříparovou jamkou č. 5 přímo dolů z kopce, která nabízí pěkný úvod do velšské krajiny.

Den 2.: Royal Porthcawl Golf Club

Z Newportu jeďte do nedalekého Porthcawl, kde sídlí velšské nejprestižnější linksové hřiště a dějiště Walker Cupu v roce 1995. Royal Porthcawl Golf Club (£95-120) nabízí to nejlepší z obou světů: mistrovské linksové hřiště s náročnými bankry i nádherný výhled do kraje z každého greenu. První jamka obepíná pláž zleva, 18. se hraje přímo do modrého oceánu, a končí na greenu přímo na pláži.

Hrajete 36?: Pyle and Kenfig Golf Club leží přímo nad silnicí a nabízí těžký mistrovský terén, ale o něco dál od moře, nebo zamiřte na hřiště Southerdown Golf Club.

Golfová dovolená ve Walesu.

Ubytování: Přenocujte další noc v Celtic Manor nebo zajeďte na západ směrem k Saundersfoot do hotelu St. Brides Hotel & Spa ( +44 (0)1834 812304 nebo +44 (0)1834 812304), stojícím přímo nad zálivem Carmarthen Bay. Má stylové a pohodlné lázně, pokoje s prostornými balkóny a terasu s nádhernou vyhlídkou na vody Carmarthen Bay.

Den 3.: Pennard Golf Club

Jeďte dál na západ ke Swansea na jihozápadní pobřeží, kde najdete starobylý poklad: Pennard Golf Club (£40-50). Říká se mu "hřiště v oblacích," rozkládá se totiž na skalnatých útesech 60 metrů nad mořem.

Hřiště samotné je členité s mnoha vyvýšeninami, členové klubu s oblibou říkají, že "abyste mohli Pennard obejít, musíte mít jednu nohu delší." Z mnoha míst je nádherný výhled, před vámi se otevírá pohled z útesů na moře i na ruinu starobylého hradu.

Hrajete 36?: Cardigan Golf Club, nádherné hřiště na útesech, Ashburnham Golf Club, solidní mistrovské hřiště nebo Tenby Golf Club, nejstarší linksové hřiště ve Walesu, jsou nedaleko.

Den 4.: Aberdovey Golf Club

Je čas vyrazit na severní pobřeží. Aberdovey, malé pobřežní letovisko, bude dobrou zastávkou v půli cesty. Aberdovey Golf Club (£40-45) je pravé linksové hřiště na pobřeží a nejoblíbenější hřiště golfového spisovatele Bernarda Darwina.

Golfová dovolená ve Walesu.

Ubytování: Tady se můžete ubytovat přímo v klubové ubytovně přímo u 18. jamky a začít hrát hned, jak se ráno probudíte.

Hrajete 36?: Aberdovey bývá obvykle v itineráři "cestovním" dnem, kdy se předpokládá, že zbytek dne strávíte v autě, ale jen 30 nebo 40 minut odsud jižně leží Borth & Ynyslas Golf Club, nejstarší velšský klub.

Den 5: Royal St. David's, Harlech

Royal St. David's Golf Club (£33-38) v Harlechu je dalším velšským "královským" hřištěm, kde si zahrajete ve stínu hradu ze 13. století. Je to těžké linksové hřiště s parem 69, které patří k nejnáročnějším v zemi díky několika dlouhým čtyřparům, které vyžadují dlouhý, přesný odpal.

Hrajete 36?: Kousek odsud leží Porthmadog Golf Club (£30-40), kde první devítku tvoří docela všední park, ale dalších devět jamek patří mezi ty nejkrásnější ve Walesu, zejména pobřežní 12., na kterou odpalujete přes záliv Samson's Bay.

Ubytování: Vesnice Portmeirion Village nedaleko Portmadogu (+44 (0)1766 770000 nebo +44 (0)1766 770000) je pravý klenot mezi přímořskými letovisky a nabízí nejrůznější možnosti ubytování. Místní architekt Clough Williams-Ellis začal realizovat svůj vysněný projekt v roce 1926 a trvalo téměř 50 let dokončit tento odlehlý fantazijní svět. Je těžké uvěřit, že místa jako Portmeiron na světě opravdu existují, dokud to neuvidíte na vlastní oči.

Den 6.: Nefyn & District Golf Club

Po náročných výzvách Royal St. David's je čas pro pastvu pro oči v Nefyn & District Golf Club (£37-44). Jeho okolí, s deseti jamkami tyčícími se nad pobřežními útesy, snese srovnání s Pebble Beach i Old Head (a zahrajete si samozřejmě za nesrovnatelně nižší cenu). Nefyn je spíš parkové hřiště na útesech, než klasický links, a když nevane příliš silný vítr, měli byste být schopni tu dobře zahrát. Jen se ještě před odpalem ujistěte, že máte ve foťáku nabité baterky.

Golfová dovolená ve Walesu.

Chcete si zahrát 36?: Jednodenní vstupné vám zajistí vstup na 26 nefynských jamek, nebo zamiřte do nedalekých klubů Pwllheli Golf Club nebo Abersoch Golf Club, oba mají devět linksových jamek a devět parkových.

Ubytování: Pořád jste nedaleko od Portmadogu a Portmerionu a možná tu budete chtít ještě jednu noc zůstat. Hrajte dál.

Den 7.: Bull Bay na ostrově Anglesey, potom odlet domů z Manchesteru nebo Liverpoolu

Ostrov Anglesey je nejsevernějším výběžkem Walesu. Je také snadno dostupný z Liverpoolu i Manchesteru po A55, takže je ideálním cílem, kde se nemusíte bát, že byste nenašli cestu zpátky na letiště.

Vhodným posledním hřištěm je Bull Bay Golf Club (£33-38), scénické hřiště na vřesovišti navržené Herbertem Fowlerem v roce 1913, kde vítr téměř nikdy neutichá. Je odsud nádherný panoramatický výhled a dlouhá čtyřparová 18. jamka s rovnou, přímou fervejí mířící z kopce přímo dolů a linií pobřeží v pozadí bude perfektním zakončením celé cesty

Ubytování: Pokud je to vaše poslední noc před odletem, proč se neubytovat v hotelu Tre-ysgowan Hall Country House Hotel & Spa ( +44 (0)1248 750750 nebo +44 (0)1248 750750). Tady vás čeká nejen prvotřídní ubytování, ale také kompletní menu masáží a lázeňských procedur, které pomohou zotavit unavené svaly po náročném týdnu plném golfu.

Na cestu: Více informací o golfových hřištích ve Walesu a ubytování najdete na webových stránkách www.golf.visitwales.com.

Veškeré informace o Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku!

Najdete na iDNES.czmobilní verze