Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Po nezdaru na Masters našel Furyk v Hilton Head svůj golf

Jim Furyk, druhé kolo Verizon Heritage 2010. | foto: AP

17 2010
V polovině turnaje Verizon Heritage se do průběžného vedení dostala poměrně nesourodá trojice hráčů s prozatímním skóre mínus sedm. Tvoří ji Američané Jim Furyk a Charles Howell III společně s Angličanem Gregem Owenem. Cutem těsně prošel i Alex Čejka.

Furyk je jedním z velkých favoritů. Na hřiště Harbour Town Golf Links si přijel spravit chuť po nepovedeném Masters, kde neprošel cutem. To se podle předpokladů nemělo stát, vždyť v březnu vyhrál Transition Championship a vůbec se mu zkraje roku dařilo. "Nebyl to přece konec světa," poznamenal golfista nyní ke svému nedávnému neúspěchu.

Ve druhém kole turnaje v jihokarolinském Hilton Head zahrál 68 ran, o jednu hůř než v prvním. Dopustil se dvou bogey, tedy dvakrát tolik co ve čtvrtek. Jedno navíc způsobilo onen rozdíl. Jinak byl Furyk týmž konsistentním hráčem jako na úvod turnaje. "Vždycky je to jen říci si, jak to příště udělat líp," komentoval svou hru.

O úder líp než on zahrál ve druhém dnu Howell III. Třicetiletý golfista nepromlouvá zrovna často do pořadí v absolutní špičce, ale letos už byl na PGA Tour třikrát v top 10. Současný turnaj s dotací 5,7 milionu dolarů pro něj skýtá jedinečnou příležitost obohatit konto.

Greg Owen, druhé kolo Verizon Heritage 2010.

Tím spíš tuto šanci skýtá Owenovi (na snímku). Ten při svých devíti zámořských startech v tomto roce jen třikrát prošel cutem a jeho momentální pozice je nadstandard, o němž se samotnému hráči sotva snilo.

Na svou příležitost číhají další. O čtvrtou pozici se dělí pět hráčů se skóre -6, o pouhou další ránu zpět je hned třináct účastníků Verizon Heritage.

Mezi nimi není Čche Kjong-ču. Korejec, jenž po prvním kole vedl, zahrál o deset úderů horší kolo (čtvrtek 64, pátek 74) a dělí se o 22. pozici se ztrátou tří ran na trio lídrů.

Daleko větší odstup, přesněji sedmi ran, má Čejka. Jeho hra dokáže přinést i úžasné okamžiky. Jeden z nich vidělo publikum u šesté čtyřparové jamky, kam německý reprezentant českého původu zasadil svůj eagle. Ještě po šestnáctce byl na bilanci -2, ale dvojice bogey na závěrečných dvou jamkách ho stála klid.

Mariánskolázeňský rodák absolvoval svůj program už ráno a několik hodin sledoval pohyb cutu. Ten se ustálil tak, že Čejka se na peníze dostane. Zahrál dnes even par, což znamená jen o jednu ránu líp než ve čtvrtek, ale mezi 82 hráčů pro víkendový program se těsně dostal.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze