Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Po letech v Olympu chce Novotná do ciziny

1 2006
Praha - Přesvědčivým výsledkem skončilo pondělní volejbalové derby mezi Slavií a Olympem. Na rozdíl od předchozích vyrovnaných vzájemných zápasů Slavia tentokrát zvítězila jasně 3:0. U prohry byla i jedna z nejzkušenějších hráček Olympu Petra Novotná. "Kvůli zranění nám chybí zkušené hráčky. Místo nich teď musí hrát mladé holky," hledala Novotná příčiny porážky.

Olymp dokázal hrát vyrovnanou partii pouze ve druhém setu. Podle Novotné byla příčinou i nervozita.

"Nevím, z jakého důvodu. Jestli se mladé holky bály víc soupeře, nebo televizních kamer," přemýšlela pětadvacetiletá smečařka. "Holkymi přišly hrozně zakřiknuté," dodala opora Olympu.

Novotná mezi mladičkými spoluhráčkami vyniká: volejbal hraje už šestnáct let. Během té doby prý přišlo i několik krizí. "Poslední čtyři rokymi ale pomáhá plážák. Je to příjemné zpestření," tvrdí.

Novotné hra na písku zpestřuje šestkový volejbal – a kromě toho zde také sbírá úspěchy. Se spoluhráčkou Lenkou Háječkovou letos slavila titul mistryň republiky.

"Byly jsme moc spokojené. Konečně se nám po těch čtyřech letech, co spolu hrajeme, podařilo vyhrát," pochvalovala si čerstvá absolventka Fakulty tělesné výchovy a sportu, kde vystudovala obor sportovní management. Po ukončení studií teď odpočívá.

"Užívám si toho, že nemusím dělat nic kromě volejbalu," říká Novotná.

Po sedmi letech v Olympu by se chtěla podívat i do zahraničí. "Chtěla bych to příští rok vyzkoušet. I kvůli jazyku. Ale ještě jsem nepřemýšlela kam. Líbí se mi Francie, francouzský jazyk. Ale půjdu tam, kde mě budou chtít," plánuje.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze