Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Po kondiční přípravě zářili reprezentanti Štokr a spol. na antuce

Jan Štokr byl jednou z největších hvězd Antukové ligy. | foto: cev.lu

21 2010
Střídání stráží. Asi tak se dá jediným sloganem shrnout víkendové finále volejbalové Antukové ligy. Kurty ve východočeské Pecce zažily duel Lhoty pod Libčany se Čtveráky. Premiérového úspěchu v devatenáctileté historii turnaje dosáhla Lhota.

Že tahle zpráva zrovna nezvoní? Tak to zkusme jinak: český reprezentant Jan Štokr, v kapse s novou smlouvou od vítěze Ligy mistrů z Trenta, porazil Jiřího Nováka, někdejšího vítěze nejlepší evropské soutěže s Paříží.

Ale do Pecky přijela celá řada dalších hvězd evropského volejbalu. Obrovský pohár potěžkali také francouzští krajánci AleŠ Holubec s Ondřejem Boulou či slovenský legionář František "Fero" Ogurčák.

Čtveráci, tradiční tým plný stálic, se kromě Nováka mohli spolehnout na podporu reprezentačního kapitána Ondřeje Hudečka, nahrávače Petra Zapletala a blokaře Lubomíra Staňka.

Tahle skvělá sestava nabídla souboj o zlato, který opanovali suveréni letošní sezony z Lhotky - 25:19, 25:16.

Zkušenost z mezinárodního volejbalu dovedla k medailovému úspěchu také Humry, tým kolem nahrávače Jaroslava Škacha, Jiřího Popelky, Jiřího Krále či Tomáše Hýského. Ti všichni brali bronz.

Jan Štokr s Ondřejem Boulou přidali ke zlatu i individuální ocenění. Stejně jako další medailisté Jiří Novák s Jaroslavem Škachem. A nejlepší hráč do 23 let? Filip Habr z "bramborového" Ústí.

Tři stovky diváků viděly špičkový volejbal. Ani nevadilo, že většině z těchto osobností právě vrcholí kondiční příprava na nadcházející sezonu.

Například členové národního týmu dorazili přímo z kempu, který probíhal v Benešově. V Pecce se jich sešlo hned jedenáct.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze