Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nečekané rozřešení hrozivé havárie v Kanadě - potrestán byl Pérez

VTEŘINU POTÉ. Havárie Sergia Péreze a Felipeho Massy při Velké ceně Kanady formule 1. | foto: AP

9 2014
Na českých silnicích je viníkem havárie vždy ten vzadu. Řidič, který narazí do vozu před sebou. I když třeba srážce nemohl zabránit. V F1 se každá nehoda posuzuje samostatně a ačkoliv to třeba na první pohled nevypadalo, sportovní komisaři označili za viníka děsivé havárie kolo před cílem závodu v Kanadě Sergia Péreze, který inkasoval náraz zezadu od Felipeho Massy.

Do posledního kola závodu v Kanadě vjížděl mexický závodník na čtvrtém místě za Sebastianem Vettelem s vozem Red Bull a před Felipem Massou se strojem Williamsu. Chtěl pozici uhájit stůj co stůj. Po startu ze třinácté příčky by to byl pro jezdce stáje Force India úžasný úspěch.

Výsledky závodu najdete ZDE

Rozjetý Massa chtěl využít cílové rovinky k předjíždění a na jejím konci se měl vzhledem k větší rychlosti snadno dostat před Péreze. Ten ho pravděpodobně viděl ve zpětných zrcátkách a na poslední chvíli strhl volant do strany, mimo svou jízdní stopu. Williams zkušeného Brazilce naboural do levého zadního kola stroje Force India a trosky obou vozů se rozletěly po celé trati.

Pilot týmu Williams Felipe Massa v závěru závodu v Montrealu zle havaroval. Z...

Williams Felipeho Massy po havárii.

Podle sportovních komisařů závodu, mezi kterými nechyběl ani český zástupce Radovan Novák, změnil Pérez na poslední chvíli v nájezdu do zatáčky jízdní stopu, čímž způsobil kolizi.

Oba jezdci museli k vyšetření do nemocnice a byli shledáni zcela zdravými. Massa byl v pořádku navzdory tomu, že na něj ve chvíli nárazu působily síly 27G. Jediným následkem nehody tak je Pérezův trest. Za čtrnáct dní na startu Velké ceny Rakouska ztratí pět míst.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze