Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Po čtyřhře atmosféra zhoustla

10 2000
B a r c e l o n a - Už tak vypjatá atmosféra probíhajícího daviscupového finále se po sobotě ještě přiostřila. Hráči hostujícího týmu si nebrali žádné servítky a netajili rozhořčení nad chováním španělských fanoušků. "Bylo to neskutečné. Cítil jsem se jako zvíře v kleci, tak nesportovní chování by v Austrálii nikdo nepřipustil," nechal se slyšet Mark Woodforde po deblu, v němž společně se Stolle podlehli dvojici Corretja, Balcells 4:6, 4:6, 4:6.

Body vyhrané Australany provázeli domácí diváci opovržlivým bučením a pískáním. Čtrnáct tisíc lidí vytvořilo v hale San Jordi velmi divoké prostředí. "Za celý svůj život jsem neviděl zápas na takové úrovni, který by 14 000 lidí doprovázelo podobným způsobem," komentoval legendární John Newcomb. "Něco podobného se neslučuje s duchem Davisova poháru." Zároveň však dokázal uznat, že Španělé si vyhrát zasloužili.

Domácí hráči kritice nerozuměli. Na adresu svých soupeřů řekli, že neumějí prohrávat. "Překvapují mne," řekl na adresu rivalů Alex Corretja. "To, že Australané nehráli dobře, to je jenom jejich vlastní chyba. Neměli by si hledat vedlejší výmluvy." Španělský kouč dokonce ještě přilil olej do ohně, když vyzval diváky, aby v neděli fandili ještě víc. "Fanoušky oceňuji známkou 11 na desetistupňové žebříčku, fandili a chovali se skvěle."

Duarte také komentoval nepřátelské ovzduší, jež vzniklo mezi oběma týmy. "Během sezony máme s Australany výborné vztahy," ujišťoval. "Není ale přece možné, aby hned po příjezdu začali kritizovat naše míče a radit nám, jak upravit antukový kurt. My jim také neříkáme, jak stříhat trávu na kurtu....."

Nedělní dvouhry začínají ve 13 hodin a iDNES vám ZDE přináší ON-LINE zpravodajství

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze