Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kolik to skončilo? Po chaosu brali Brňané v utkání se Zubřím bod

Adam Reček ze Zubří v obraně. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

2 2015
V jeden velký házenkářský chaos se v sobotu proměnil závěr extraligového šlágru mezi domácím Zubřím a vyzývateli z Brna. Diváci dlouhé chvíle po konci duelu nervózně postávali v hledišti, hráči a trenéři zmateně pobíhali po palubovce, někteří emotivně šermovali rukama před rozhodčími: Jak to teda dopadlo? Vyhrálo Zubří? Remíza?

Duo arbitrů Letev-Králíček nakonec po dohadech rozhodlo: zápas skončil 36:36. „Bylo to fakt divný, tohle jsem nikdy nezažil,“ líčí 37letá opora KP Brno Michal Dostalík. „Při podávání rukou Zubřané vpředu skákali radostí, když jsem si ale podával ruku s posledním z nich, ten už byl ztuhlý a já mu gratuloval k remíze,“ směje se zkušený hráč.

Co se vlastně přihodilo? Obrovský zmatek vyvolala vyrovnávací trefa hostujícího Tomáše Veřmiřovského, která padla se závěrečným klaksonem. Hosté juchali, že zachránili bod. Favorizovaní domácí, jež dokázali smazat šestigólové manko a ve vypjaté koncovce sahali po výhře, protestovali u sudích.

„Po průběhu utkání jsme nakonec rádi za bod, i když si myslím, že měly být nakonec dva. Víc k tomu nemám co říct,“ soptil trenér Zubří Jiří Kekrt. „Jeden rozhodčí řekl, že gól platí. Druhý řekl, že neví, jestli platí. Zavolal si je delegát a začala mela,“ popisuje brněnský pivot Dostalík, který v pozápasové vřavě živě debatoval právě s domácím koučem. „Docela tam Kekrt lítal a měl zvláštní řeči, tak jsme si prostě povídali spolu,“ chechtá se veterán.

O definitivní remíze se nakonec on a jeho parťáci z Králova Pole dozvěděli až v kabině. „Po sprše jsem ale ještě slyšel, že rozhodčí pořád diskutují, a ještě neexistoval oficiálně zápis,“ usmívá se Dostalík, který proti Zubří skóroval čtyřikrát.

Nakonec i jeho zásahy vynesly KP bodový zisk. „To v Zubří dokáže málokdo,“ podotýká pivot. „Klukům nemůžu nic vyčíst, až na pár drobností. Ve druhém poločase jsme totiž udělali v obraně několik chyb, které musíme do příště odstranit,“ uvedl trenér KP Brno Andrej Titkov.

Právě kvůli „nevyladěným detailům“ se z hráčů Králova Pole stali po novém roce extraligoví králové remíz. Ze čtyř letošních mačů skončily smírem hned tři jejich partie. „Dvě předchozí remízy doma mrzí, trápili jsme se ve střelbě,“ smutní Dostalík. „Ale je to dáno i vyrovnaností soutěže.“

Zatímco po vypjatém duelu má druhé Zubří dvě kola před koncem základní části jisté play-off, čtvrtí Brňané si ho mohou zajistit v dalším kole proti Litovli.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze