Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Plzeňští plošináři budou asi farmou Slaného

24 2000
P l z e ň - Šest roků po zisku titulu klubového mistra republiky se letos plzeňští plošináři propadli až na dno prvoligové tabulky. Soutěž ani nedokončili. Po polovině ligy byli z dalších bojů vyřazeni, neboť nastoupili ke čtvrtému kolu v Praze na Markétě s nedostatečným počtem jezdců. Šéf plzeňského klubu Leopold Klíma říká, že nejhorší sezonu v historii klubu mají na svědomí zranění závodníků. "Tým se nám prakticky rozpadl. Hned v úvodním kole se zranili Jaroslav Pták a Jiří Štrobl. Po nich následoval René Jůna a zloňska se táhnou zdravotní potíže Jiřího Boučka. Štroblovo zranění páteře se dokonce ukázalo jako vážné a s plošinou proto zřejmě končí. Tak smolný rok jsme nezaznamenali od sedmdesátého roku, kdy se Plzeň přihlásila do klubových soutěží," vysvětlil Klíma.

Plzeňanům se nevydařil ani tah se sázkou na vlastní odchovance. Před sezonou připravovaný nábor nových adeptů se neuskutečnil. "Nemělo žádnou cenu dělat nábor, když se tréninků kvůli zranění nikdo z jezdců nezúčastňoval. Nový zájemce by totiž neviděl, co má na motocyklu na dráze dělat. Proto se nábor nekonal a uděláme ho až na jaře příštího roku. Pro zájemce máme připravené klubové motocykly. Pro nejmladší adepty od dvanácti roků stroj s motorem Honda 125 a pro starší zájemce dvě klasické jawy," říká plzeňský trenér Jan Hádek, který společně s Jaroslavem Hauptmannem povede plzeňský tým také v příštím roce.

Nedostatek jezdců vyřeší plzeňský klub v nové sezoně spojením s plošináři z extraligového klubu ve Slaném. Ten má podle Klímových slov na ligové soupisce plošinářů nejméně pro dva týmy. "Extraligy se zúčastní ve Slaném pětice nejlepších a ostatní jsou jen náhradníky."

"Plzeň se proto v roce 2001 stane s největší pravděpodobností farmou Slaného a jeho jezdci pojedou v plzeňských barvách první ligu. Spolupráce pomůže oběma klubům. Smlouva je už připravená a v nejbližších dnech ji se zástupci Slaného podepíšeme. Příležitost v první lize ale dostane zcela jistě také plzeňský Zdeněk Simota, který jako nadějný junior dostane v příštím roce materiální podporu od centrály Autoklubu," doplňuje Klíma.

Pro nový rok počítá plzeňský klub s uspořádáním třech závodů. V květnu a v září to budou prvoligová klání a v červenci semifinále mistrovství republiky jednotlivců.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze