Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Plzeňští házenkáři vyrážejí nabírat kondici do Alp. Poprvé v historii

ZPÁTKY NA LOKOMOTIVĚ. Trenér extraligových házenkářů Talentu M.A.T. Plzeň Martin Šetlík diriguje své svěřence při tréninku v městské hale na plzeňských Slovanech, kam se tým vrátil po půlročním azylu v hale Slavie VŠ na Borech. | foto: Martin Polívka, MAFRA

18 2015
Tak tohle tady ještě nebylo. Házenkáři Plzně, čeští mistři z posledních dvou let, zamíří na kondiční soustředění do rakouských Alp. Poprvé v historii klubu tak začnou přípravu v zahraničí.

„Pro kluky je to svým způsobem odměna za uplynulé dva mistrovské roky a jakási motivující vzpruha do další práce,“ uvedl Martin Šafránek, který je společně s Pavlem Drobilem spolumajitelem plzeňského klubu.

„V nádherném prostředí se jim tam i ty nejčernější galeje mohou zdát příjemnější,“ pokračoval Šafránek, ale hned vzápětí ujistil, že plzeňské házenkáře nečeká pod vrcholky Alp žádná dovolená. 

„Odpočívat tam nejedou,“ usmál se jeden z šéfů klubu, jenž si byl nedávno tuto destinaci osobně prohlédnout.

Trenér Martin Šetlík zamíří se svými svěřenci do vyhlášené lyžařské oblasti Montafon už zítra po poledni. 

„Od majitele penzionu Golm jsme dostali velmi lukrativní nabídku,“ naznačil Šafránek, že týden poblíž jezera Latschau nepřijde plzeňský Talent o nic víc, než v minulosti pobyt na stejnou dobu třeba v Žinkovech. 

V blízkosti hotelu budou mít házenkáři k dispozici fotbalový stadion, posilovnu, házenkářskou halu, i když menších rozměrů, bazén nebo tenisové kurty. „Kluky tam čeká ten největší komfort, včetně skvělé kuchyně,“ tvrdí Šafránek.

Do rakouských Alp odjedou s týmem obě letní posily Josef Jonáš a David Poloz (Zlín), i šest mladíků z dorostu či juniorky (Šafránek, Jakub Tonar, Klaus, Lesák, Bičiště, Mandaus) a nejčerstvější nová tvář teprve 19letý gólman Šimon Rada.

Chybět bude jen reprezentant Petr Linhart, jenž rehabilituje po operaci kolena. „Musím se přiznat, že moje představa o posílení mančaftu byla malinko jiná,“ naznačil Šafránek, že chtěl mistrovský celek posílit víc.

„Pořád doufám, že kádr ještě není úplně uzavřený. Lovíme hlavně ještě jednu ostrou spojku. Na druhou stranu, takhle dostanou větší šanci naši odchovanci,“ doplnil.

Během soustředění v Rakousku se plzeňští házenkáři dozvědí i jméno prvního možného soupeře v Poháru EHF. Los je v úterý ve Vídni. Už teď ví, že budou nasazeni do 2. kvalifikačního kola, které se hraje v říjnu.Najdete na iDNES.czmobilní verze