Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Plzeňský tým mění octavie za accenty WRC

18 2003
Plzeň - Soutěžní speciály Hyundai Accent WRC, se kterými letos startovali v podnicích mistrovství světa v automobilových soutěžích Armin Schwarz a Fredy Loix, se stěhují na Plzeňsko. Podle slov manažera automobilového týmu ProRacing International Marka Šilhánka se totiž v nejbližších dnech stanou novým sportovním náčiním jezdců této stáje. S jedním z accentů WRC se už na začátku prosince při Pražském rallyespintu představí slovenský mladík Jozef Béreš.

Tři roky nasazoval tým ProRacing International do automobilových rallye nejen v Česku, ale i do podniků světového šampionátu, vozy Škoda Octavia WRC. Řídili je například Emil Triner, Tomáš Enge či Argentinec Gabriel Pozzo. Teď se manažer stáje Marek Šilhánek rozhodl pro změnu - octavie WRC nahradí vozy Hyundai Accent WRC.

S octavií plzeňského týmu startoval ještě o víkendu při Setkání mistrů v Sosnové právě Enge. Teď bude auto na prodej. "Na škodovku už chybí v poslední době speciální náhradní díly. A to program octavií WRC skončil v MS před třemi měsíci. Vůbec si to neumím představit třeba za rok. Proto ta změna," vysvětlil Marek Šilhánek.

Vozy Hyundai Accent WRC by se měly podle Šilhánkových slov v nových dílnách plzeňské stáje objevit koncem tohoto týdne nebo na začátku příštího. Budou to dva speciály, které britská stáj MSD Davida Whiteheada přichystala pro podnik MS v San Remu.

Kvůli finačním nesrovnalostem s korejskou automobilkou a firmou MSD nakonec ze startů Schwarze a Loixe ve zbývající části MS sešlo. Šilhánkův tým koupil soutěžní auta včetně celého týmového zázemí.

"Auta jsou s takovém stavu, že do nich stačí jen sednout a vyrazit. Přesvědčil jsem se o tom osobně minulý týden přímo v Anglii. Jen pro české tratě budeme muset poněkud změnit nastavení podvozků," řekl Šilhánek.

Českou premiéru accent WRC absolvuje v Praze 6. prosince, kdy se koná devátý ročník Pražského Rallyespintu. Manažer ProRacingu zatím jen sdělil, že prvním, kdo s vozem korejské značky vyjede, bude devatenáctiletý Slovák Jozef Béreš.

"Jméno druhého pilota zatím neřeknu. Ale první start v českém mistrovství, které začne rakouskou Jänner rallye, už pojedou zřejmě obě auta. V úmyslu máme také starty v soutěžích mistrovství světa, přesný plán budeme mít za pár dnů," doplnil Marek Šilhánek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze