Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Plzeňský kouč Šetlík: Los poháru nám nepřál, ale cílů se nevzdáváme

Plzeňský trenér Martin Šetlík oslavuje úspěšnou akci. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

23 2016
Tschagguns (od našeho zpravodaje) - Házenkáři plzeňského Talentu mají za sebou první týden přípravy. Strávili ho ve vysokohorském prostředí rakouské oblasti Montafon, kde nabírali kondici na nadcházející sezonu, v níž budou potřetí v řadě obhajovat mistrovský titul a touží se prosadit i v Evropě.

I když úterní los k nim byl krutý, hned ve 2. kvalifikačním kole Poháru EHF narazí na silný IFK Kolding z dánské Kodaně.

Nejen o tom, ale i o nejbližších plánech mluvil v rozhovoru na závěr pobytu v útulném penzionu Golm plzeňský trenér Martin Šetlík.

„Všechno proběhlo podle plánu, i počasí nám přálo. Všichni to ve zdraví přežili,“ mohl si kouč mistrovského celku oddechnout. Na víkend dostali hráči volno, v pondělí už se sejdou v hale.

Takže soustředění v Rakousku hodnotíte jen kladně?
Základ mančaftu je pohromadě už delší dobu a ví, o čem tohle kondiční soustředění je. Přistupují k němu zodpovědně, i když únavu samozřejmě cítí.

Změní se teď po návratu do Plzně náplň tréninků?
Jasně. Už k tomu přibude práce s míčem a speciální házenkářské věci. Pořád ale bude mít příprava ještě kondiční ráz, zaměříme se spíš na rychlostní vytrvalost. Všechno bude probíhat formou herních cvičení.

S týmem zatím nejsou posily ze Srbska Mitič a Stojanovič, kteří si plní reprezentační povinnosti. Je to pro vás komplikace?
Počítáme s tím, že jejich zapracování potrvá delší dobu. Ale zase přijedou rozehraní z vrcholných akcí. Času není moc, ale není potřeba, abychom byli v top formě hned.

Zato už s vámi v Rakousku byl nový pivot Jakub Šíra. Jak se vám jevil?
Kuba zapadl bez problému. Přicházel ze Zubří, takže jsme čekali, že na tom bude fyzicky dobře. A on to jen dokazuje. Na postu pivota nám hodně pomůže, Šindel si bude moct víc odfrknout.

Jaká přesně bude pozice další nové tváře, zkušeného gólmana a odchovance Jana Štochla?
Zatím s týmem naplno trénuje. I když to máme s Honzou nastavené tak, že bude především trenér gólmanů. Nejen u áčka, ale v celém klubu. Jasně říkám, že zodpovědnost by měla ležet hlavně na mladících Šmídovi s Herajtem. Honza je pro tým taková pojistka, bude schopný okamžitě naskočit. A zvlášť v evropském poháru nám jeho zkušenosti přijdou vhod.

Právě v Rakousku jste se také dozvěděli los Poháru EHF, střetnete se silným dánským Koldingem. Co na soupeře říkáte?
Chtěli jsme při losu trochu štěstíčka a dopadlo to, jak to dopadlo. Každý soupeř z dánské ligy je nesmírně kvalitní. Ale my máme nějaké cíle a těch se nevzdáváme. Hraje se to až v říjnu. Věřím, že už budeme dostatečně sehraní a připravíme se tak, aby nás nezaskočili. Máme určitou zkušenost z loňska se Silkeborgem, kluci se doma přesvědčili, že se s nimi dá hrát. Snad nám to pomůže.Najdete na iDNES.czmobilní verze