Házenkáři Plzně nestačili v přípravě na bundesligový Erlangen

ilustrační foto | foto: Ladislav Němec, MAFRA

22 2018
Byl to poslední herní test před startem jarní části sezony. A zároveň s nejtěžším soupeřem. Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň v pátek večer prohráli na palubovce bundesligového HC Erlangen, kde dříve působil gólman Jan Štochl, vysoko 21:43.

„Ukázalo se, že soupeř je výkonnostně kvalitou úplně jinde, každý post mají minimálně zdvojený. I tak to ale pro nás byla užitečná konfrontace,“ konstatoval plzeňský trenér Michal Tonar.

Teď už jeho tým čekají ostré zápasy. Hned nadcházející víkend Talent nastoupí ve finálovém turnaji Českého poháru v Chebu. V sobotu hraje od 19 hodin semifinále s Novým Veselím, druhou dvojici tvoří Lovosice a Karviná.

„Máme týden na to, abychom se především dali zdravotně dohromady,“ naznačil kouč Tonar.

Ani v Německu totiž český vicemistr zdaleka nebyl kompletní. Na spojkách mu chyběli oba leváci – reprezentant Jan Stehlík a zraněný Josef Jonáš, ale také Jakub Tonar, jenž si v týdnu před zápasem pochroumal palec na ruce. Zdravotní trable má i gólman Filip Herajt.

Naopak poprvé od prosincového čtvrtfinále ČP s Jičínem nastoupil Michal Tonar mladší a šanci dostal i dorostenec Martin Cvikl. „My jsme chtěli na závěr přípravy záměrně těžkého soupeře. Bohužel jsme ale nemohli nastoupit kompletní a to se na výsledku negativně projevilo,“ doplnil trenér Talentu.

Plzeň držela krok s bundesligovým soupeřem jen v úvodu. Už v poločase ale vedli domácí o šest branek, opírali se především o střelce Steinerta a Büdela. Ve druhé půli pak odskočili Talentu až na rozdíl více než 20 branek.