Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Plzeňské házenkáře v rakouských Alpách trápí vytrvalý déšť

Plzeňské házenkáře trápí v Rakousku déšť. | foto: talentplzen.cz

25 2017
Tschagguns (Od našeho zpravodaje) - Nebylo to příjemné zjištění, když se v pondělí házenkáři Plzně v rakouských Alpách po noční bouřce probudili v penzionu Golm a za okny viděli vytrvalý déšť. Ten sice občas ustal, přesto se první trénink na atletickém stadionku v Bludenzu odehrával v nepříznivém počasí.

Odpoledne zkomplikovalo plány trenérům ještě víc. Místo pobytu na stadionu ve Schrunsu, kde se plzeňští házenkáři měli vystřídat s fotbalisty bundesligového Freiburgu, museli zvolit „mokrou“ variantu. Vyrazili na kruhový trénink do zdejší tělocvičny.

Alespoň dopoledne ale poctivě kroužili na tartanovém oválu pod bedlivým dohledem trenéra Michala Tonar i kondičního kouče Pavla Kleisnera. Obvyklé vtípky šly tentokrát stranou, i kvůli dešti si většina hráčů sáhla na dno sil.

„Běhání není nikdy příjemné a v tom dešti zvlášť, ale k přípravě to patří,“ svěřil se Ondřej Šafránek, který přitom patří k hráčům, kteří tohle nutné zlo snáší lépe.

„Musím kluky pochválit, jak to i v tom počasí odmakali,“ hlásil kouč Michal Tonar. Nicméně déšť soustředění zatím komplikuje. „Zase to ale může mančaft stmelit a bude odolnější i v sezoně a drobné nesnáze nás nerozhodí,“ snažil se hledat pozitiva, i když musel zcela překopat odpolední program.

Předpověď počasí ani na další dny není příliš příznivá. Od středy mělo být sice lépe, jenže podle místních by mohlo dokonce začít sněžit. Naštěstí až od dvou tisíc metrů nad mořem, zatímco házenkáři sjíždí trénovat dolů do údolí.

Co tedy českého vicemistra během pobytu v rakouských Alpách čeká? „Je to klasické kondiční soustředění. V první části máme v plánu dlouhé běhy, postupně budeme délku zkracovat a od vytrvalosti přejdeme k rychlosti,“ prozradil kouč Tonar, jenž po minulé sezoně vystřídal na lavičce Martina Šetlíka.

V rakouském Tschagguns je tak poprvé a zatím maximálně spokojený. Tedy, až na to počasí...

Obliba oblasti Montafon mezi sportovci každým rokem roste, za přípravou sem v letních měsících jezdí fotbalové celky z bundesligy, letos přímo ve Schrunsu bylo i francouzské Sochaux. Freiburg zase na zdejším stadionku odehrál minulou sobotu před dvěma a půl tisícovkami diváků utkání s Feyenoordem Rotterdam (2:0).

O nadcházejícím víkendu se v okolí uskuteční také maraton na horských kolech a v srpnu budou skokanské můstky v Tschaggunsu hostit letní Světový pohár v severské kombinaci.

Mimochodem i tyhle můstky už plzeňští házenkáři době znají. Před dvěma lety, při svém prvním pobytu v Tschaggunsu, začínali soustředění jejich výběhem.

Sportem to v zimním středisku žije i v létě a dá se říct, že už tradičně sem patří házenkáři Talentu. V penzionu Golm, který provozuje plzeňský rodák Marek Mašát, jsou už potřetí v řadě. Poprvé se odsud odrazili ke třetímu mistrovskému titulu v řadě, letos z toho bylo stříbro. A všichni doufají, že v příští sezoně se Plzeň vrátí zase až na samotný vrchol.Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.czmobilní verze