Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Plzeň chce další závod Světového poháru v cyklokrosu

31 2009
Skvělá zpráva pro fanoušky cyklistiky. Naděje, že Plzeň i v roce 2010 bude hostit závod Světového poháru v cyklokrosu, žije. A není malá. Tým kolem Pavla Štichy před Vánoci podal oficiální přihlášku UCI a o pořadatelství tak po letošním skvěle zorganizovaném premiérovém závodě bude bojovat znovu.

"Řekli jsme si, že by bylo škoda vyklidit pracně získané pozice a rozhodli se, že chceme v Plzni udržet kontinuitu," vysvětluje Šticha, sám někdejší cyklistický reprezentant.

V jeho kalendáři už tedy červeně svítí datum 24. 10. 2010. To je neděle, o níž Plzeňáci stojí a kterou by v kalendáři závodů Světového poháru v cyklokrosu pro příští rok chtěli zablokovat pro sebe. "Byl by to druhý závod svěťáku, stejně jako letos," říká Šticha.

Letošní říjnovou premiéru zvládli Plzeňáci na jedničku. Závod, který na loukách u svatého Jiří vyhrál Albert a miláček fanoušků stříbrský Zdeněk Štybar dojel třetí, chválili diváci, závodníci i představitelé mezinárodní cyklistické federace.

"Představitelé UCI říkají, že by závod v Čechách chtěli zachovat. S naším debutem byli spokojeni, takže věřím, že nám pořadatelství vyjde i v příštím roce," míní Šticha.

A co Tábor, který Světový pohár hostil před Plzní? Na konci ledna pořádá světový šampionát. A kuloáry se nese, že o pořadatelství poháru v témže roce stát nebude.

Plzeňáci ale vyhráno zdaleka nemají. Rozpočet na závod je 3,5 milionu korun. "Jednáme s případnými partnery." konstatuje Šticha. Jasno by mělo být právě v Táboře na konci ledna. Tady UCI vyhlásí oficiální program Světového poháru na sezonu 2010/2011. Bude v něm říjnová Plzeň se Zdeňkem Štybarem na startu?

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze