Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Plošináři Plzně mají o soupeře více

14 2006
Plzeň - Ve stopách hokejové extraligy se vydala nejvyšší česká týmová soutěž plošinářů. Od sezony 2007 bude mít extraliga pět týmů namísto čtyř, ale nikdo z ní nespadne. O rozšíření soutěže a jejím uzavření pro další rok rozhodl výkonný výbor svazu ploché dráhy. Vydělají na tom Pardubice, které původně z extraligy po prohrané baráži vypadly.

K tradičním účastníkům přibylo Mšeno. "I když některé kluby byly proti, nakonec zvítězil rozum," prohlásil Petr Moravec, předseda plochodrážního svazu. "Náš sport tímto rozhodnutím rozhodně neutrpěl. Spíše naopak."

Jedním z klubů, který rozšíření soutěže nepodporoval, je PK Plzeň, loni druhý tým tabulky. Jeho šéf Leopold Klíma totiž tvrdí, že extraliga ztratí na atraktivnosti kvůli tomu, že nikdo nesestupuje.

"Obávám se, že extraliga bude pro diváky méně atraktivní, když nepůjde o sestup. Vždyť letos právě tahle hrozba dělala závody ve druhé půlce extraligy zajímavými," argumentoval Leopold Klíma.

Systém soutěže zůstává podobný jako letos. Rozdíl je jen v tom, že místo osmi se uskuteční deset kol. V každém závodě budou startovat čtyři týmy a pátý bude mít volno.

"Neprošel pardubický návrh, aby se po deseti kolech uskutečnil ještě finálový závod," řekl Moravec.

Po rozšíření extraligy přestal mít význam výsledek baráže mezi Mšenem a Pardubicemi, který byl nedávno pozastaven kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu dvou jezdců na marihuanu.

V případě jeho potvrzení hrozilo, že utkání skončí remízou a bylo by nutné ho opakovat. Nová podoba extraligové soutěže má dopad i na první ligu. Po 50 letech končí a nahradí ji přebor tříčlenných družstev. Přihlásily se do ní Liberec, Březolupy, Slaný II a Pardubice II, jejich domovskou dráhou budou opět Svitavy.

"Není vyloučeno, že v budoucnu může mít extraliga víc účastníků, pokud se najde ekonomická síla a vytvoří se někde silný tým," doplnil Moravec.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze