Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Plošináři Pardubic jedou závod o naději bez hvězd

20 2006
Pardubice - Rozhodili sítě po zahraničí, ovšem lov posil byl opět neúspěšný. Australan Adams? Ne. Dán Andersen? Rovněž ne. "Měli by být až na případnou baráž,“ uvedl Petr Moravec, tiskový mluvčí pardubické Zlaté přilby. V předposledním dílu extraligy plochodrážních družstev se musí jeho tým obejít bez zvučné posily.

Slovinec Ferjan, Jirout, Suchánek, Štichauer a náhradník Fuksa. To je složení, v němž dnes Zlatá přilba vyrukuje na pražskou Markétu.

Úkol pardubických plošinářů je jasný. Pokusit se udržet při životě naději na odvrácení baráže o udržení v soutěži. A nebo ještě lépe - výrazně ji zvýšit.

"Tato sestava sahala po druhé příčce v předchozích dvou závodech. Vyšlo to sice jen v Plzni, ale věřím, že i v Praze máme šanci skončit na stejném místě,“ prohlásil Moravec.

"Suchánek s Jiroutem už nemohou zajet hůř než v Plzni. Snad zaberou a Ferjan se Štichauerem si udrží své výkony. Pak bychom mohli mít naději.“ Zlatá přilba momentálně ztrácí tři body na třetí pražský Olymp a čtyři na druhou Plzeň.

"Pokud bychom se soupeřům přiblížili, zkusili bychom nějakou posilu získat ještě na poslední extraligový závod ve Slaném,“ podotkl Moravec.

Ovšem ani pardubické konkurenty neláká barážový souboj se Mšenem. Plzeň se dnes posílí polskou dvojicí Huszcza a Dudek. U Olympu zase není vyloučeno, že by sáhl po jejich krajanech Hampelovi nebo Gapinském.

"A za Slaný, který asi už jen zázrak může připravit o titul, pojede zase Ulamek,“ dodal Moravec. "Nebude to lehký závod.“ 

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze