Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Plochodrážník zachránil soka, půjčil mu stroj

2 2006
Kopřivnice - Zkuste se zeptat nějakého motorkáře, jestli vám půjčí svůj stroj. V lepším případě se dočkáte výsměchu, v horším nadávek. A co teprve závodník, který motorku potřebuje k obživě! Jenže jsou i výjimky. Vyprávět by o tom mohl plochodrážník Miroslav Fencl. Při semifinálovém závodě mistrovství republiky v Liberci se mu porouchala motorka. A soupeř mu půjčil svou.

"Mirek Fencl na to finále jezdecky má. Jen ho letos trápí problémy, dělá si všecko sám. Proto jsem mu svoje brko půjčil," mávl rukou nad svým rytířským gestem kopřivnický plochodrážník Adrian Rymel.

"Ale v každém týmu najdete blbce, který by řekl ne. Na druhou stranu jsou všude i fajn lidi. Hynek Štichauer nabízel Mirkovi motorku taky. A třeba mně kdysi pomohl Bohouš Brhel."

Plochodrážní speciál, to není žádná láce. Jen motor stojí kolem 120 tisíc, s rámem se může cena vyšplhat k 200 tisícům korun.

Strach, že by utrpěl finanční újmu, 30letý kopřivnický závodník neměl: "Všechno se dá opravit. Jen se to nesmí rozbít moc. Taky jsem dřív půjčil motorku klukovi a on se na ní vysekal."

S Miroslavem Fenclem se Rymel znovu potká ve finálovém závodě mistrovství republiky. Rymelův čin fair play je o to cennější, že prodělal před časem sám nepříjemnou zkušenost.

"Na mých prvních letošních závodech v Anglii se mi zadřel můj nejlepší motor. V dalším závodě se zadřel druhý a dojížděl jsem to na třetím motoru, který není tak dobrý," líčil Rymel.

Vyjel jen tři body a manažer týmu Berwick Bandits, za který závodil, mu oznámil, že už ho nepotřebuje.Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze