Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Plochodrážník Rymel se prosazuje v Argentině

Adrian Rymel - NOVÝ ŠAMPION. Kopřivnický Adrian Rymel suverénně opanoval mistrovství republiky v ploché dráze. Na oválu v Březolupech vyhrál všechny rozjížďky. | foto: Dalibor GlückMF DNES

6 2010
Zatímco jezdce z Moravskoslezského kraje účastnící se Rallye Dakar v Argentině provází smůla, plochodrážník Adrian Rymel ze Štramberka na jihoamerickém kontinentu září.

Z dosavadních tří závodů argentinského mistrovství na ploché dráze dva podniky vyhrál a v průběžném pořadí šampionátu se drží na čele.

"Pro mě je to ideální forma přípravy. Být na motorce je to nejlepší," pochvaloval si Adrian Rymel své rozhodnutí strávit zimu závoděním v Argentině. "Místo zdolávání horolezecké stěny, hraní squashe, plavání či jízdy na kole, což byla má obvyklá zimní příprava, se můžu sžívat s motorkou."

Rymel se tak poprvé v kariéře přidal k dalším evropským plochodrážníkům, kteří vyrážejí přes zimu do vzdálených destinací, jako je Austrálie, Nový Zéland, USA či právě Argentina.

"Dříve jsem si přes zimu lízal rány z léta, pracoval, trénoval. Tohle je moje první zimní štace," podotkl štramberský závodník.

Pozvánky dostával už dříve, ale až dosud je odmítal. Do své argentinské vlasti ho zval například stájový kolega Emiliano Sanchez z britského týmu Berwick Bandits.

"Vždycky jsem mu děkoval a říkal, že jednou určitě přijedu. Čas zastavit nejde a už jsem tu frázi nechtěl zase opakovat," líčil čtyřiatřicetiletý závodník. "Domluvil jsem se s Hynkem Štichauerem a flákl jsem do toho. V listopadu jsme poslali lodí motorky a bylo. Teď trávíme argentinské léto v Buenos Aires a jeho okolí."

A v El Campeonato Internacional de Speedway, jak se argentinský šampionát na ploché dráze jmenuje, česká dvojice dominuje. První závod seriálu Rymel vyhrál a Štichauer dojel třetí, ve druhém závodě si čeští jezdci pořadí prohodili.
Třetí podnik znovu ovládl štramberský plochodrážník.

"Domácí konkurence není tak silná. I proto si sem zvou závodníky z Evropy, kteří zvyšují úroveň závodů," vysvětloval Rymel. Kromě české dvojice nyní účinkuje v Argentině třeba i zkušený rakouský jezdec Manuel Hauzinger, jenž se rovněž drží v popředí průběžného pořadí.

Rymelovy argentinské úspěchy těší nejen jeho příznivce, ale také manažera britského týmu Berwick Bandits Davea Peeta. Právě s tímto týmem je totiž Rymel v Anglii spojený. Loni sice závodil v britské Premier League za Workington, ale nyní už zase patří Banditům z Berwicku.

"V Berwicku o Adriana hodně stáli a jsou moc rádi, že ho zase mají," řekl Vladimír Kovář z Autoklubu plochá dráha Kopřivnice, v němž Rymel závodnicky vyrostl. "Za ty roky, co jezdí v Anglii, tam zná první poslední. Je to pro ně velká posila."

Ovšem Rymel se v Argentině nepřipravuje pouze pro závody v Anglii. Chystá se i na polskou první ligu, na dálku nyní jedná s maďarským týmem z Miškolce, který bude v této soutěži působit.Najdete na iDNES.czmobilní verze